Az alábbi írásunkban a rákvirágról, annak gondozásáról, eredetéről lesz szó részletesebben. Kiderül, hogyan érdemes öntözni, ápolni, mire van szüksége a fejlődéshez.
A rákvirág eredete
Az aglaonemák, azaz a rákvirágok változatos növényeknek számítanak. Jellemzően a trópusokon, a szubtrópusokon honosak, főleg a délkelet-ázsiai és a csendes-óceáni régióban találkozhatunk velük. A Tropical Home kezdőknek szánt növényei között megtalálható változat a szerencse szimbólumának számít, jólétet hozhat a tulajdonosa számára.
A rákvirágokat valószínűleg az angolok hozták be a kontinensre, hiszen 1885-ben már a Királyi Botanikus Kert részét képezték. Az emberek pillanatok alatt megkedvelték őket, a botanikusok pedig különleges érdeklődést mutattak irántuk. Ennek köszönhetően a 20. század elejére már megannyi hibridjük létezett, különböző színű és mintázatú levelekben pompázó növényeket hoztak létre.
A legjobb bennük azonban a gondozásuk, ami senki számára nem okozhat problémát. A színpompás növényekről nem igazán kell gondoskodni, csak az alapvető szükségleteit kell biztosítani, cserébe szépen mutatnak a lakásban.
Mire van szükségük?
Fényre nem feltétlenül, ugyanis félárnyékban is nagyon jól érzik magukat. A mintás és világosabb rákvirágok több szórt fényt igényelnek, ezek akár még az északi ablakban is eléldegélnek. Fontos, hogy a közvetlen erős napfénytől minden változatát tartsuk távol, az intenzív napsugárzás megégetheti a leveleket, főleg a forró nyári napokon.
A közeg kapcsán sem túl válogatósak, egy jó vízelvezetésű és enyhén savas talaj tökéletes élőhely a számukra. Ha tehetjük, lazítsuk fel egy kis perlittel, esetleg aprószemű fakéreggel a földet, ezzel segítve a gyökerek fejlődését. Figyeljünk arra is, hogy a növény jó vízelvezetésű, lehetőleg lyukas cserépbe kerüljön.
Az öntözése és a páraigénye
A legtöbb növényt a nem megfelelő locsolással és a túl párás, esetleg túl száraz levegővel tudjuk elpusztítani. A rákvirág a nedves, de nem vizes talajt szereti a legjobban. A rendszeres, de körültekintő öntözést biztosan meg fogja hálálni. Két öntözés között azonban mindenképpen hagyjuk kiszáradni a közeg felső részét, csak ezt követően locsoljuk meg újból.
A pára kapcsán pedig elmondható, hogy a meleg, párás környezet a legoptimálisabb a rákvirág számára. Ez azonban nem azt jelenti, hogy szobai körülmények között ne tudna tökéletesen fejlődni. Fontos, hogy kerüljük a huzatos helyet, szellőztetéskor figyeljünk arra, hogy a növényt ne érje hirtelen túl hideg levegő.
(Szponzorált tartalom)