A mosógépünk az egyik leggyakrabban használt háztartási készülékünk. Nap mint nap szükségünk van tiszta ruhára, így ez nem is csoda. Azonban nagyon sokat tehetünk a gazdaságos használat érdekében, ha megfogadunk néhány egyszerű tanácsot.
Válogassuk szét a mosnivaló ruhákat
Amikor összegyűlik a mosnivaló, első lépésként tanácsos szétválogatni a ruháinkat a többi textilneműtől. Nem elsősorban szín szerinti szelektálásról van szó. Ha azt akarjuk, hogy valóban hatékony legyen a mosás, különítsük el a lakástextiljeinket.
Ugyanis ha együtt mossuk a minden nap használt ruhákat az ágyneműinkkel vagy a törölközőinkkel, az a tisztítás rovására mehet. Előfordulhat, hogy nem jönnek ki tökéletesen a foltok a nagyobb kiterjedésű anyagok miatt. Ekkor pedig újra kell mosnunk, ami nem éppen gazdaságos megoldás.
Nagyobb mosógép - kevesebb mosás
Azt gondolhatnánk, hogy a nagyobb méretű és teljesítményű elektronikai cikkek használata talán nem célszerű. A mosógépek esetében azonban kifejezetten praktikus, ha nagyobb a készülék dobja.
Ekkor ugyanis több ruhanemű tisztítására alkalmas egy időben a mosógép. Vagyis egy programnyi tiszta vízzel és elektromos árammal akár másfélszer nagyobb adagot moshatunk. Ne feledjük ugyanis, hogy a mosógép, csakúgy, mint a mosogatógép, ivóvizet használ fel, takarékoskodjunk hát vele. Ezzel ugyanis nem csak a Föld erőforrásait kíméljük, hanem a mosógép élettartamát is meghosszabbítjuk.
Használjuk az ECO-programot
Akkor lesz a leggazdaságosabb a mosásunk, ha ECO-programot használunk közben. Az onlineMárkaboltok mosógépeiben megtalálható a környezetkímélő funkció. Ekkor a mosógép az energia és a víz töredékét használja a normál programhoz képest.
Ha nagyobb űrtartalmú a mosógépünk és az ECO-programot alkalmazzuk, akkor sokat tettünk a környezetünkért. Igaz ugyan, hogy a környezetkímélő programok mosási ideje jóval tovább tart. Azonban a villány- és vízszámlánkon is hamar meg fog látszani, hogy így mosunk. Sőt, ha még elkötelezettebbek vagyunk a természet mellett, akkor öko mosószereket is használhatunk.
Ha nem szennyezett a ruha, ne mossuk ki
Van még egy fontos lépés, amelyre jó, ha a gyerekeket is megtanítjuk. Ők ugyanis hajlamosak a tiszta ruhát is bedobni a szennyesbe, mivel ez könnyebb, mint összehajtogatni őket. Emiatt olyan darabok is bekerülnek a mosógépbe, amelyek nem koszosak.
Ez azért nem jó, mert a valóban szennyes textilek miatt még egyszer el kell indítani a mosógépet. Igyekezzünk azokat a ruhákat, amelyek nem pecsétesek, nem kellemetlen illatúak, még egyszer viselni. Így kevesebbet jár majd a mosógépünk, ami energiatakarékossági szempontból nagyon jó. Emellett ugyancsak kíméli a gépet is.
(Szponzorált tartalom)