Sokan szeretik a vicces, humoros embereket és dolgokat. Ami érthető, hiszen képesek elvenni az élet sarkosságát, és rajtuk keresztül képesek vagyunk könnyebbnek és kerekebbnek látni a világot. Két könnycsepp között is csalhat egy kis mosolyt az arcunkra.
A humornak számos formája van, és nem mindegyikre kapható mindenki. Ezért sem árt óvatosnak lenni vele, mert elsülhet ellenkezőleg is, ha nem a megfelelő helyen, megfelelő időben és személynek szól.
Abszurd humor, fekete vagy morbid humor, intellektuális humor, nyelvi humor, hogy csak néhányat említsünk. A fekete humor többnyire a betegség, halál témáját érinti, az intellektuális humor szélesebb körű ismeretet, és némi logikát is igényel.
A nyelvi humor a nyelv sajátosságain alapul. Felhasználhatnak benne szokatlan szóösszetételeket, többjelentésű szavakat, és gyakori a közhelynek számító kifejezések szándékos torzítása is. Egyfajta nyelvi játék, amihez nemcsak a nyelv magas szintű ismerete, de a kreatív, asszociatív (szokatlan, egymástól távoli kép- és szövegtársítás) gondolkodás is elengedhetetlen. Hasonló a szóvicc is, ami hasonló hangzású vagy írású, de eltérő jelentésű szavak szokatlan összekapcsolásán alapul.
Egy kis humort bármilyen módon becsemészhetünk a hétköznapokba, de feldobhatunk vele egy-egy különleges alkalmat is, amikor például ajándékkal is készülünk. A humor egy könnyen emészthető formája köszön vissza a Pamutlabor Pólónyomda márkaparódiás pólóin. Ki ne emlékezne a kínai koppintásként emlegetett Mike cipőkre vagy a PolyStation játékkonzolra vagy az Adidos márkanévre. Ezek nem elírások és márkaparódiák, hanem kőkemény márkakoppintások, de azért jókat nevettünk rajtuk.
A Pamutlabor Pólónyomda pólóin számos mai reklámszöveg, márkanév kreatív, képi-nyelvi asszociatív megjelenítésével találkozunk. Ilyen például az Élet babos oldala vagy Murder King.
Remek lehetőségek saját részre vagy olyan ünnepi alkalmakra, amikor belefér ez a kis nyelvi-képi játék.
A humor lehet egyfajta megküzdési stratégia, ami segít felülemelkedni a problémákon. Mégis igazságtalan lenne azt mondani, hogy akinek nem adatik meg, az nehezen tud a problémákkal megbirkózni. Nos, tanulmányok is születtek ezzel kapcsolatban, ami alapján azt lehet mondani, hogy a humorérzék született és környezeti hatások függvénye, ami fejleszthető.
A humort leggyakrabban társas helyzetekben alkalmazzuk, így elsődleges célja a társas kapcsolatok kialakítása és fenntartása. Nem árt azonban odafigyelni, mert ha mindent viccel ütünk el, könnyen ragaszthatják ránk a komolytalan, felszínes jelzőt.
(Szponzorált tartalom)