A klasszikus felszolgálási mód, ha tradicionális, konzervatívabb esküvőben gondolkodtok, akkor ez az egyik legjobb választás. Itt a vendégek helyet foglalnak az asztalnál, a pincérek mindenkinek tányéron szervírozzák az ételt. Előnye, hogy a tálalás ízléses és látványos lesz, valamint a vendégeknek is kényelmesebb, hogy nem maguknak kell szedni, hanem eléjük rakják az ételt. Valamint egyszerűbb lesz kikalkulálni, hogy hány adag ételre lesz szükség, és valószínűleg nem lesz annyi maradék sem.
A hátránya viszont azt, hogy így kevesebbféle étel közül választhat a násznép, illetve ha nagy létszámú esküvőt tartasz, akkor sokáig tarthat, mire mindenki megkapja az ételét - valamint magasabb a felszolgálási díj. Ha viszont csak szűk, családi körben ünnepeltek, akkor jó választás lehet.
Hasonló az ültetett felszolgáláshoz, annyi különbséggel, hogy az ételeket nem egyesével, tányérra szedve szolgálják fel, hanem a pincérek nagyobb tálakon viszik ki a fogásokat az asztalokra, és a vendégek saját maguknak szednek róluk. Egy tálon általában 5-6 fő osztozik. Ez a szervírozási mód használható előételekhez, levesekhez és főételekhez is. Gyorsabb, mint a tányérszervíz, és az ételkínálat is változatosabb lehet. Nagy létszámú esküvőkhöz is ideális.
Ha nem ragaszkodtok annyira a hagyományokhoz, és “lazább” hangulatú lagzit terveztek, akkor választhatjátok ezt a praktikus, egyszerű felszolgálási módot is. Itt minden ételt egy büféasztalon helyeznek el, a vendégek pedig odamennek, ízlés szerint telipakolják a tányérjukat a finomságokkal, majd asztalhoz ülve elfogyasztják.
Ez pedig nem csak a főételnél alkalmazható, hanem a desszerteknél is - a süteményeket egy külön asztalon, gyönyörű torta- vagy süteményállványokon helyezik el (olyasmiken, mint amiket a Gasztronagykernél is látsz), és mindenki saját magát szolgálja ki. Ha bőséges ételkínálatot szeretnél, arra ez a legjobb megoldás.
Talán ez a legnépszerűbb, hiszen vegyíti az ültetett vacsorát a büféasztallal. A lényege, hogy az előételt és a leveseket tányér- vagy tálszervízzel kínálják, viszont a főételeket már a svédasztalon szolgálják fel.
Így egyszerre tisztelegtek a hagyományok előtt, és alkalmazzátok a modern megoldásokat. A vendégeknek is kényelmesebb, hisz aki a leves után még nem akarja rögtön folytatni a vacsorát, az nyugodtan tarthat egy kis szünetet a két fogás között.
(Szponzorált tartalom)