Energiahatékonyság a cégeknél és otthon
Ha elolvassuk az EnergyHub esettanulmányait, akkor láthatjuk, mennyi mindent lehet tenni azért, hogy egy vállalkozás energetikailag hatékonyabbá váljon. Egy energetikai szakreferens segítségével egy auditot követően megtalálhatóak a gyenge pontok. Ezek orvoslására kész tervet kapnak a vállalatok, így célirányosan tudnak beruházni, melyre támogatást is kaphatnak.
Viszont egy otthon esetén nincs ennyi lehetőségünk. Azonban ez nem jelenti azt, hogy nincs is dolgunk vele. Rengeteg energia spórolható meg a megfelelő szigeteléssel például. De a fűtési rendszerünk hatékonnyá tételével is rengeteget lehet megtakarítani. Épp ezért nézzük meg most ezt a területet.
Maximális megtakarítás, minimális beruházással
Ha a megfelelő vezérlést telepítjük, könnyen el tudjuk kerülni a felesleges túlfűtéseket és túlzott lehűléseket. Így az ezek korrigálására elhasznált energiát meg tudjuk takarítani. Emellett jobb lesz a komfortérzetünk is, mivel nem lesz akkora a hőingadozás.
A legtöbbször a meglévő rendszerünket nem kell cserélni, sem módosítani, ami jó hír. Így minimális lesz a beruházás. Természetesen a nagyobb hatékonyság elérése érdekében érdemes a szigetelést és a nyílászárócseréket is elvégezni. Azonban ez már egy jelentős kiadás, melynek töredéke egy vezérlő beépítése.
Mit tud egy fűtésvezérlő rendszer?
Egy modern fűtésvezérlő rendszer szabályozott fűtéskapcsolással vagy folyamatos szabályzójellel dolgozik. Így mindig a megfelelő pillanatban kapcsol vagy szabályoz.
Ma már elérhetőek olyan “öntanuló technikát” alkalmazó egységek is, melyek megtanulják, hogy az adott házban vagy lakásban mennyi időbe telik a felfűtés, mikorra hűlnek le a helyiségek. Az így megtanultakat alkalmazva mindig az épp legalkalmasabb időpontban történik a kazán vezérlése.
Emellett további kényelmi funkciókat is kaphatunk egy ilyen fejlesztésnek köszönhetően:
Rengeteget spórolhatunk egy ilyen fejlesztéssel, mely még csak nem is jelent hatalmas beruházást.
(Szponzorált tartalom)