Hasznos módszerek a hatékonyság növeléséhez

2022 / 07 / 17 / Fizetett Hirdetés
#pr
Hasznos módszerek a hatékonyság növeléséhez
Pomodoro technika, GTD technika, Pareto elemzés, produktivitás zóna, fontos és sürgős mátrix… Annak érdekében, hogy ne okozzon gondot az időhiány, érdemes ezekkel a hatékonyságnövelő módszerekkel megismerkedni. Ezek segítségével egyszerűbben szervezhető egy vállalkozás élete. Az alábbiakban részletezzük az említett módszereket.

Kellő tudatossággal hatékonyan szervezhető a munkavégzés, így nem kell a határidők miatt aggódni. Egyszerűbb a feladatokra fókuszálni. További érdekességek olvashatóak a vállalkozásokkal és a pénzügyekkel kapcsolatban a Billingo időgazdálkodásról szóló blogbejegyzésében.

Pomodoro technika

Érdemes megismerkedni a Pomodoro technikával, melynek folyamata a következő lépésekből áll. Először ki kell választani az adott feladatot, amit feltétlenül el kell végezni, és a teljes figyelmet rá kell szentelni. Amíg nincs elvégezve, addig nem szabad válaszolni az e-mailekre, vagy éppen felvenni a telefont.

A feladatra szánt idő ne legyen több 25 percnél, segítségül beállítható egy emlékeztető a telefonon. Ezután következzen egy 5 perces szünet, hogy pihenni tudjon az agy. Ezt követően jöhet az újabb feladat, melyre szintén 25 percet kell szánni. Továbbá a negyedik 25 perces feladat elvégzése után mindig érdemes 15-20 perc szünetet tartani.

Fontos és sürgős mátrix

A következő hatékonysági módszer a fontos és sürgős mátrix. Ennek során az elvégzendő feladatokat négy kategóriába kell sorolni. Az első kategóriába tartoznak a fontos és sürgős feladatok, a másodikba a fontos, de nem sürgős, a harmadikba a nem fontos, de sürgős tartozik, illetve a negyedik kategória a nem fontos, nem sürgős feladatoké.

A fontos és sürgős feladat például a határidős munka. A fontos, de nem sürgős feladat például a kapcsolatépítés. A nem fontos, de sürgős feladat például az e-mailekre való válaszolás. A nem fontos és nem sürgős feladat például egy értelmetlen meeting.

GTD technika, Pareto elemzés, produktivitás zóna

A következő a GTD technika, amelynek során minden nap meg kell írni, hogy milyen teendőket kell elvégezni. Ezt követően pedig az egyszerűbb feladatokkal kell kezdeni, a bonyolultabbakat pedig kisebb egységekre kell osztani.

Mindemellett a Pareto elemzés is a hasznos módszerek közé sorolható, amit 80/20-as szabálynak is szoktak nevezni. Ez azt jelenti, hogy a feladatok 80 százalékát az idő 20 százalékában is el lehet végezni, míg a fennmaradó 20 százalék elvégzése kiteszi az idő 80 százalékát. Ez röviden annyit jelent, hogy a munka 20 százaléka képezi a 80 százalékát az eredményeknek.

Továbbá mindenkinek feltétlenül érdemes megismernie a saját produktivitás zónáját. Mindenki más típus, vannak, akik a korai órákban, és vannak, akik a késői órákban aktívabbak. Teljesen eltér, hogy ki, mikor hatékony igazán a munka terén. Mindenképpen érdemes megfigyelni, hogy mikor van a produktivitás zóna, és akkorra időzíteni a nagy odafigyelést igénylő feladatokat.

(Szponzorált tartalom)


Így változtat életeket az OTDK: fiatal kutatónők sikertörténetei
Az Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) több mint verseny – egy életre szóló lehetőség arra, hogy fiatal kutatók bemutassák tehetségüket, fejlesszék szakmai kapcsolataikat és megalapozzák jövőjüket.
Így változtat életeket az OTDK: fiatal kutatónők sikertörténetei
Így változtat életeket az OTDK: fiatal kutatónők sikertörténetei
Két fiatal kutatónő példája bizonyítja, hogy az Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) miként formálhatja a szakmai karriert és nyithat kapukat a nemzetközi sikerhez.
Nyüzsgő nagy szállodák helyett valódi pihenés: így hangold újra magad a visegrádi hegyek között
Nyüzsgő nagy szállodák helyett valódi pihenés: így hangold újra magad a visegrádi hegyek között
Az elmúlt hónapok után nem utazásra, nem városnézésre, nem programokra vágytam.Egy dolgot akartam csak: csendet.Nem akartam recepciós sorokat, tömött éttermeket, wellness részleget 20 másik vendéggel. Valami más kellett. Egy hely, ahol nincs felesleges kérdés, ahol az én időm valóban az enyém. Így találtam rá egy jakuzzis apartmanra Visegrádon, ahol három nap alatt újra összeraktam magam. Egyszerűen. Természetesen. Szabadon.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.