Hiába vagyunk tehát profi IT-s szakemberek, és pályázunk meg egy hálózati rendszergazda állást a FüzesabonyÁllás https://fuzesabonyallas.hu/allasok/informatika-telekommunikacio aloldalán megjelenített hirdetések közül, ha a CV-nk nem tartalmazza azt, amit kell, és nincsen megfelelően felépítve, akkor valószínűleg a kupac aljára kerül majd.
No, de mit is tartalmaz egy tökéletes önéletrajz?
Először is fontos, hogy szerepeljenek benne az olyan elsődleges információk, mint amilyen például a név, cím, telefonszám és e-mail cím, hogy fel tudják venni velünk a cégek a kapcsolatot.
Továbbá szükség van még egy rövid összefoglalóra is a szakmai tapasztalatainkról és a technológiai ismereteinkről, amelynek a megírása során mindenképpen ügyelnünk kell arra, hogy figyelemfelkeltő, de mégis releváns legyen.
Ezután következhet a szakmai tapasztalatok felsorolása
Fontos, hogy mindez fordított időrendi sorrendben történjen meg, és csak olyan dolgokat írjunk le, amelyek szorosan kapcsolódnak az adott pozícióhoz.
Maradjunk akkor már a korábbi példánál! Ha hálózati rendszergazdának jelentkezünk, akkor ne írjuk bele azt, hogy az egyetem alatt dolgoztunk néhány évet az egyik pubban csaposként, hogy tudjuk fizetni a diákhitelt. Ez ugyanis semmit nem mond a toborzóknak arról, hogy képesek vagyunk-e megbirkózni a Windows rendszer adminisztrációjával Vmware környezetben.
Továbbá az is kulcsfontosságú, hogy ne csupán magukról a projektekről írjunk, hanem részletezzük azt is, hogy mi volt bennük pontosan a feladatunk, és milyen eredményeket sikerült elérnünk.
Ne felejtsük el a képesítéseinket sem!
Abban az esetben, ha már sok éve dolgozunk, akkor elég, ha a tanulmányainkkal csak említés szintjén foglalkozunk. Amennyiben viszont még csak nemrégiben fejeztük be az iskolát, és léptünk ki a munkaerőpiacra, akkor feltétlenül szenteljünk nagyobb teret az iskolai eredményeinknek.
Milyen legyen a megjelenése?
Amire az önéletrajzunk megírása során mindenképpen ügyelnünk kell az az, hogy rövid, tömör és áttekinthető legyen, és csak azokat az infókat tartalmazza, amelyek relevánsak a megpályázott munka szempontjából.
Ezeket pedig kellő struktúráltsággal kell megjeleníteni, úgy hogy a terjedelem tekintetében nem lépjük túl az egy oldalt, és több alcímet is alkalmazunk, hogy a munkáltatók könnyebben ki tudják nyerni a számukra szükséges, releváns információkat.
Nos, ennyit terveztünk mára. Reméljük, hogy ezek a tippek minden olvasónk segítségére lesznek majd abban, hogy sikeresen tudjanak pályázni álmaik informatikai állására.
(Szponzorált tartalom)