Halkés, szakácskés, böllérkés – a sor folytatható
A Kések Ollók Webáruház szakácskések sokaságát vonultatja fel kínálatában, annak érdekében, hogy mindenki megtalálja a számára legmegfelelőbbet. A konyhai eszközök legnépesebb csoportját a kések alkotják, köztük az olyan funkcionális késekkel, mint amilyenek a halkések is.
Az alábbiakban megismerkedhetsz azon funkcionális eszközökkel, amelyek a konyhai műveletek során a segítségedre lehetnek. Ezek a termékek direkt egy-egy speciálisabb feladat megoldását szolgálják azért, hogy a lehető legkönnyebben el lehessen végezni azokat.
Milyen funkcionális eszközök vannak a konyhában?
A konyhai kések kapcsán lényeges megemlíteni a funkcionalitást. Kézenfekvő, hogy nem fogsz egy kenyérvágó késsel húst szeletelni, ahogy a sajtkéssel sem fogsz filézni. Az ilyen átgondolatlan alkalmazások ugyanis egyrészt ronthatják a teljesítményedet, másrészt rendkívül balesetveszélyesek is lehetnek.
Ezek megakadályozása érdekében van szükség a kések speciális kínálatára, ahol az egyes késtípusokat a funkciójuk szerint csoportosítják. Ez megkönnyíti a dolgodat: könnyedén be tudod szerezni az egyes tevékenységekhez legjobban illő darabokat. Emlékezz arra, hogy a kések rendeltetésszerű használatával már lépéseket tettél a profizmus irányába.
A halkések világa
A funkcionális késtípusok egyike a halkés, amely többféle kialakításban is elérhető. Létezik például szúrókés, ami főként a hentes vagy böllér munkáját támogatja a halak kíméletes “leszúrásában”. Nagyon hasznos a filézőkés is, ami már leginkább a feldolgozás és az előkészítés folyamatában kap szerepet.
Fontos, hogy a halkés kiválasztásakor is a minőséget helyezd előtérbe és olyan terméket válassz, ami garantálni tudja a biztonságot és az eredményességet. Hogy milyen a profi halkés? Készüljön rozsdamentes acélból, a vágóélei legynek lézerrel ellenőrzöttek és rendelkezzen biztonságos markolattal. Nem árt a hézag- és résmentes kapcsolat sem a penge, valamint a markolat között, ez ugyanis megakadályozza a baktériumok megtelepedését.
Hogyan kell használni?
Ha laikusnak érzed magad a halkés használatában, akkor az első pár alkalomnál kérd ki profik tanácsát is az egyes halelőkészítő munkafázisokhoz. Hiába jó minőségű a késed, ha nem a megfelelő technikával dolgozol! Az ergonomikus kialakítású eszköznek köszönhetően gyorsan megtanulod majd a használatát te is!
A filézés lényegében megegyezik a csonttalanítással. Elsőként a hal fejét és farkát kell levágni, majd a gerinc vonala mentén haladva kell a kést beleszúrni, és a kis töviscsontok mellett felhasítani. Ezután az oldalbordák mentén lefelé haladunk olyan módon, hogy minél kevesebb hús maradjon a csontokon.
A halkés használata nem nagy ördöngösség, csak kellő gyakorlás szükséges hozzá.
(Szponzorált tartalom)