Több mint tízéves fejlődés van a szabadulószobák mögött, melyek egyszerű szórakozásból nőtték ki magukat a céges csapatépítők egyik kedvenc rendezvényhelyszínévé váltak. Az olyan helyek, mint a Neverland, képesek biztosítani a jó hangulatot, miközben észrevétlenül kovácsolják össze a kollégákat.
Hogyan indultak a szabadulószobák?
1988-ban jelent meg a Behind Closed Doors című szöveges kalandjáték, melyet a szabadulószobák egyik történeti gyökerének tekinthetünk. A kétezres években a japán Crimson Room nevet viselő 3D-s videójáték hatalmas népszerűségre tett szert, ezzel együtt pedig a szabadulás tematikája is. Nem kellett hozzá sok idő, hogy a játék a való életbe is átkerüljön, és megszülessenek fizikai valójukban a szabadulószobák.
Kezdetben még csak baráti társaságok látogatták őket, azonban a céges világ is hamar rájuk talált, és elnyerte a HR-esek tetszését, mivel igazán összekovácsoló élménynek számítanak, nem mellesleg pedig nem minden nap jár az ember ilyen helyekre.
Ezért szervezzétek ide a következő csapatépítőt
Sokan vannak, akik úgy hiszik, hogy a csapatépítő a céges kultúra kellemetlen velejárója, ahol az alig ismert kollégákkal kell kínos feladatokat megoldani, tréningezni. Ez nincs így, és nem is kell, hogy így legyen! A szabadulószobázás ugyanis szórakoztató élmény, miközben fejleszti azokat a képességeinket és készségeinket, amit a csapatépítő hivatott.
Számos témaötlet
Két kezünkön sem tudjuk megszámolni, hány fajta témát dolgoztak már fel szabadulószoba formájában, mindennek csak a fantázia szab határt. Nézzünk át párat, hogy legyen mik közül választani a következő céges rendezvény szervezésekor:
Látható tehát, hogy számos lehetőség adott, érdemes többfélét kipróbálni!
(Szponzorált tartalom)