Az ékszerek egyszerre szépek, komoly jelentéstartalommal bírnak, mindeközben megőrzik értéküket is.
Aranyból ugyanis egyre kevesebbet lehet majd bányászni és a gyémánt sem lesz sokáig olcsóbb. Ugyan a technológia segítségével már készítenek mesterségesen is gyémántokat, de ezek még nem vásárolhatók meg minden ékszerháznál.
Éppen ezért értékállók ezek a drágakövek, így cseppet sem meglepő, hogy a mérnökök, illetve a multiknál dolgozók szemével – akik pontosan tisztában vannak az ár-érték arányokkal - ez a tökéletes választás az eljegyzési gyűrű esetében.
Az általánosan ismert karát az ékkövek súlyának mértékegysége, de emellett a csiszolás, a szín és a tisztaság is jelentősen befolyásolja egy gyémánt piaci értékét.
Tehát két egykarátos drágakő közül négyszeresen, sőt ötszörösen többe kerülhet az, amelyik zárványoktól és sérülésektől mentes, illetve ideális formára csiszolták, ami kiemeli tökéletes, tiszta színét.
De akár egy kisebb, tökéletes kő is drágább lehet, mint egy nagyobb, kevésbé tiszta darab. Ráadásul, ahogy a kövek mérete nő, úgy az áruk is, mégpedig exponenciálisan, tehát egy egykarátos drágakő akár hatszor annyiba is kerülhet, mint az, amelynek súlya minimálisan kisebb, mint egy karát.
Az is magasan tartja a gyémántok árát, hogy a kibányászott, természetes kövekből sok alkalmatlan az ékszerekbe való befoglalásra a minősége miatt. Ezért rengeteget kell fáradságos - és veszélyes - munkával kitermelni ahhoz, hogy kielégítsék a keresletet.
Mivel a gyémánt ára meredeken ível felfelé, egyáltalán nem biztos, hogy megéri az egykarátos – vagy annál nagyobb kővel díszített eljegyzési gyűrű.
Ez ugyanis több millió forintos árkülönbséget is jelenthet a kisebb, de nem kevésbé látványos csiszolású ékkövekéhez képest. Ha valaki szereti a kezében tartani a pénzügyeit, akkor alaposan át tudja gondolni, hogy mi az az összeg, amit az ésszerűség keretein belül kifizet egy eljegyzési ékszerért. Ha nem fontos a tökéletes tisztaság, akkor ugyanazért a pénzért nagyobb súlyú gyémántot is lehet vásárolni, bár az igazi szerelmet ez nem befolyásolja.
Az sem ritka, hogy egy megfelelő formára – például négyszögletesre – csiszolt, kisebb karátszámú gyémánt méretét tekintve nagyobb, mint a nála súlyosabb, ezáltal értékesebbnek gondolt ékkövek.
Hazánkban általánosan 0.3 karát körüli súlyú gyémántok kerülnek az eljegyzési ékszerekbe, ez független a csiszolás fajtájától. Érdemes minden lehetőséget megismerni, hogy megtudja, mit lehet kihozni a csiszolással ebből a méretből.
Ebben a helyzetben igaz, hogy a külső megjelenés alapján jó kiválasztani az eljegyzési gyűrűt, hiszen igazából csak az számít, hogy hogy mutat a menyasszony ujján.
(Szponzorált tartalom)