Akinek van hozzá kellő műszaki vénája, és ellesett már praktikákat, az lehet, hogy saját maga is megoldja ezt a feladatot. Ebben az esetben nem szabad megfeledkezni az áramtalanításról, a speciális tisztítószerekről és azok hatóidejéről sem, valamint a szűrők és a lamellák áttisztításáról. De ahhoz, hogy valóban biztos legyen a végeredmény, érdemes inkább szakembereket hívni. Ők megfelelő eszközökkel és tapasztalattal gyorsan elvégzik ezt a munkát.
Keszthelyen, Hévízen vagy környékén él? Akkor keresse bátran az Ódor Klíma 2000 Kft.-t a karbantartás kapcsán! Ők több mint 20 éves tapasztalatukkal lakások mellett társasházak, irodaépületek és éttermek vagy más szolgáltatók klímatisztítását is hatékonyan elvégzik.
Mi történik, ha elhanyagoljuk a klímák karbantartását?
Ahhoz, hogy egy klímaberendezés hosszú távon és hatékonyan, higiénikusan tudjon üzemelni, nem szabad kihagyni a karbantartási munkákat. Mi történik egy elhanyagolt eszközzel?
A tisztítás folyamata
Egy alapos klímatisztítás a beltéri és a kültéri egység karbantartását is jelenti. Előbbi esetben a hőcserélők megtakarítása az első lépés, majd a porszűrők portalanítása, átmosása és a további szűrők következnek ezután. A gőztisztítós és a fertőtlenítőszeres szervizelés is fontos ahhoz, hogy a gomba-, baktérium-, és vírustelepek elpusztuljanak.
A kültéri egység tisztításának módja a sűrített levegős átfújás. Emellett a hőcserélőt is átmossák egy 3 bar nyomású ipari tisztítószerrel.
Mikor kell a klímákat tisztítani?
Általánosságban elmondható, hogy évente egy alkalommal van szükség klímatisztításra akkor, ha csak nyáron használjuk a berendezést. Amennyiben fűtünk is vele, akkor szezon előtt még egy szervizelést érdemes beiktatni.
Semmiképp ne feledkezzen meg a rendszeres karbantartásról, mert sokkal többe kerülhet, ha nem gondol rá időben!
(Szponzorált tartalom)