Az esetek nagy részében a vízvezetékkel adódnak gondok. Ilyen például, amikor arra érünk haza, hogy úszik a fürdőszobánk a vízben vagy egy halk csobogó hangot hallunk. Ezek mind arra utalnak, hogy a vezetékeket ki kell cserélni vagy meg kell szerelni.
Mi a helyzet a vízórával? Mikor lehet szükség a vízóraszerelésre? Egyáltalán honnan tudjuk, hogy szakember segítségét kell kérnünk? Ebben a cikkünkben ezt a témát vesszük górcső alá és természetesen érkezünk a válaszokkal is.
A vízóra használatára, kezelésére szigorú szabályok vonatkoznak. Pontról pontra be kell tartanunk ezeket, ha nem akarunk szép kis bírságot kapni. Tisztában kell lennünk többek között azzal is, hogy a vízórát bizonyos időközönként kötelező cserélni. Ilyenkor tehát nem kifejezetten a vízóraszerelés miatt van szükségünk szakemberre, hanem azért, hogy a régi órát leszerelje, helyette pedig újat tegyen fel. Az óracserét kizárólag vízszerelő végezheti, ugyanis hitelesítenie is kell az új készüléket. Erre pedig csak neki van jogosultsága.
Amikor a vízszerelő felhelyezi az új vízórát, akkor a plombálásra is sort kell kerítenie. A plomba valójában nem más, mint egy ólomzár. Azaz egy olyan biztonsági szerkezet, amit egy másik eszköz nyitható részére szerelnek fel. Így az nem lesz hozzáférhető az illetéktelen személyeknek. A vízórát sokan megpróbálják visszaállítani, vagy más módon befolyásolni az általa mért adatokat. Emiatt van szükség a plombálásra. Előfordul azonban, hogy ez a zár valamilyen úton-módon megsérül. Ez esetben is szakember fog tudni segíteni.
Látható tehát, hogy a vízóraszerelésen kívül, más okból kifolyólag is szükségünk lehet egy hozzáértő személy munkájára. Nem feltétlenül csak az időszakos vízóracsere miatt, hanem akkor is, ha kell valaki, akire rábízhatjuk a vízóra hitelesítését.
(Szponzorált tartalom)