Ne kövessük el a gyakori hibákat!
A belső tér kialakítása során figyelni kell arra, hogy elkerüljük azokat a hibákat, amelyek befolyásolhatják a mindennapi élet kényelmét és minőségét. Ergonomikus belső teret kell tervezni, amely azt jelenti, hogy az egyes helyiségek méretét és formáját is figyelembe vesszük. A PET-RO Nyílászáró szolgáltatásokat magánszemélyeknek is nyújt, amelyek segítségével hatékonyan teremthetjük meg álmaink otthonát.
Már ebben a szakaszban szem előtt kell tartani, hogy milyen bútorokat és más eszközöket akarunk, illetve azok pontosan hol fognak elhelyezkedni, mekkora távolság lesz köztük. A nappaliban hol lesz majd a tévé? És lesz dolgozószoba is, ahová a laptop, számítógép kerül? Vagy ezek a technikai eszközök a konyhában kapnak helyet?
Kerüljük el a későbbi bonyodalmakat, már a tervezés során határozzuk el, hogy pontosan hol vásároljuk meg a lakberendezési tárgyakat.
A bútorok méretre rendelése magasabb költségekkel jár, mint a népszerű bútorboltokban található eszközök esetében. Utóbbinál érdemes utánajárni, hogy milyen szabványméretek vonatkoznak azokra az elemekre, amelyek szerepelnek a beszerzési listán.
Elkerülhetjük így a tervezési hibákat, illetve az egyedi gyártású bútorok további díja alól is mentesülünk. Olyan apró részletekre is figyelni kell, mint az, hogy az építészeti terv a falakat nyers állapotban mutatják be.
A vakolatok, burkolatok felhordása után a helyiség területe akár nyolc centiméterrel is csökkenhet. A helyiségeket úgy érdemes elhelyezni, hogy azok maximálisan kihasználhatóak legyenek. A folyosók hosszát korlátozni kell, a víz- és csatornarendszerrel ellátott helyiségeket pedig a lehető legközelebb kell elhelyezni egymáshoz.
Hogyan rendezzük be a szobát?
A belső térben fontos úgy elhelyezni minden berendezést, hogy az ne akadályozza a mozgást a helyiségben. Zónákat érdemes kialakítani, amelyeknél figyelembe kell venni a kommunikációs útvonalakat. A kényelmes átjárók, a megfelelő hangszigetelést biztosító beltéri ajtók évekig jótékony hatással lesznek a lakás működésére és az otthon melegére.
A lakástervnek több változatát is érdemes elkészíteni, majd azt kiválasztani, ami a leginkább igazodik az optimális életjelleghez.
Szabjuk személyre a belső tereket
A helyiségeknek nem kell sablonosnak, egyéniségtől mentesnek lenniük. A tulajdonos karakterére és preferenciáira kell építeni. Már a tervezési szakaszban ajánlott kigondolni, hogy a belső tér milyen egyedi jellemzőkkel fog rendelkezni majd. Előre válasszuk ki a színeket, anyagokat, formákat, így könnyebb lesz egyedit alkotni.
(Szponzorált tartalom)