Az a jó hír, hogy mára lehetőség van mindezek kiküszöbölésére.
A hazánkban jelenleg tapasztalható épületfelújítási hullám javarészt nyílászáró csere, födémcsere és homlokzati hőszigetelésre terjed ki. Aki már egyébként is tervezte egy ideje a korszerűsítést, és némi megtakarítással is rendelkezik, annak most plusz segítség lehet a jelenleg otthonkorszerűsítéshez elérhető állami támogatás.
Az energia szökik, de hol érdemes elsőként megállítani, és mennyi idő alatt fog megtérülni? Mivel egy otthonon a falak képezik a legnagyobb felületet, ezért ez lesz az egyik legsarkallatosabb pontja a hőátbocsájtásból származó veszteségeknek.
Az épületburok szigetelésével ezt a veszteséget csökkenthetjük, és így az energiaköltségek is csökkenni fognak, vagyis több marad a zsebünkben. Mivel több év során megtérülő befektetésről van szó, ha nem is komoly összegekben lesz érezhető az azonnali változás, komfortérzetünk azonnal javulni fog. Az addig gyorsan kihűlő hideg ház, fűtési időszakban jobban fogja tartani a meleget, nyáron pedig a kellemes belső hőmérsékletével fogja meghálálni.
Az épületburok szigetelése előtt vagy azzal egyidőben célszerű a nyílászárók cseréjét is betervezni, amivel újabb hőhidat szüntethetünk meg.
A homlokzati hőszigeteléshez jelenleg többféle szigetelőanyag közül választhatunk, attól függően, hogy milyen épületszerkezetet szeretnénk hőszigetelni. Ezek az anyagok a legújabb elvárásokhoz és igényekhez igazodva készülnek. Példának okáért nézzünk meg néhányat a Hozo hőszigetelés webáruház kínálatából.
Fogunk találni példát a népszerű, és ár-érték arányban kedvező hungarocellre, de akár az új generációs kőzetgyapot és grafitos termékekre is.
Kérjük szakember segítségét, mert egy rosszul megválasztott hőszigetelés, nem hogy nem fogja megoldani a problémát, hanem annak korrigálása még nagyobb összegeket fog felemészteni.
(Szponzorált tartalom)