Legfeljebb azt kell csak eldönteni, hogy milyen falfestési technikát alkalmazzunk, ezen a téren ugyanis több opció közül is választhatunk. Az egyik az úgynevezett ombre - azaz színátmenetes - festés, ami manapság már nemcsak a hajon, hanem a falon alkalmazva is nagy népszerűségnek örvend.
Mit kell beszereznünk a munkához?
Mielőtt nekiállnánk a munkának, először is a szükséges alapanyagok beszerzéséről kell gondoskodnunk. Szerencsére nem kell sokáig kutatnunk a magas minőséget képviselő termékek után, ugyanis a MesterekFutára beltéri falfesték kínálatában megtaláljuk őket.
Ha nem rendelkezünk otthon a megfelelő munkaeszközökkel, akkor azokat is szerezzük be. Amennyiben nagy falfelületen fogunk dolgozni, akkor kelleni fog egy nagyobb festőhenger, illetve kisebb ecsetek a szélekhez és a szűkebb helyen található falfelületekhez. Szükség lesz egy szivacsra is, annak segítségével ugyanis szépen össze tudjuk mosni a színeket.
Végül pedig kell egy takarófólia is, amivel le tudjuk takarni a padlót, illetve a szoba közepére helyezett bútorokat. Továbbá jó, ha kéznél van egy maszkolószalag is, amivel le tudjuk ragasztani a szegélyeket, ajtófélfákat, ablakkereteket.
Az ombre falfestés technikái
Tudnunk kell, hogy az ombre falfestés többféle módon is kivitelezhető, mi most kettőt fogunk bemutatni.
Az elsőnél le kell festeni mélyalapozóval a falat, hogy legyen időnk összedolgozni a színeket. Amolyan íratlan szabály, hogy mindig a világosabb színnel kell haladni a sötétebb felé, a festést pedig mindig fentről kell kezdeni.
Kezdjük egy fehér sáv felfestésével, majd a fehér festékhez mindig adagoljunk egy keveset abból a színből, amit választottunk. Kb. 4-5 sávonként igyekezzünk összemosni a színeket egy szivacs használatával. A fal aljánál már csak a színes festéket kenjük fel, ne adjunk hozzá fehéret és vízzel se hígítsuk.
A második módszer esetében osszuk fel a falfelületet sávokra, a festékeket pedig előre keverjük ki, ne folyamatában hozzuk létre őket. A sávokat fessük be a festékekkel úgy, hogy felülre kerülnek a világosabbak, alulra pedig a sötétebbek. A sávok között pedig hagyjunk ki egy pár centiméteres részt.
Ennél a technikánál a színek összemosása nem szivaccsal, hanem ecsettel történik. Az ecset egyik felét mártsuk bele az egyik színbe, a másik felét a másikba, így húzzunk vele csíkot a sávok közötti üres vonalat követve.
Vágjunk bele bátran a munkába!
Ha még soha nem csináltuk, könnyen meglehet, hogy bizonytalannak érezzük magunkat, de ne aggódjunk, vágjunk bele bátran! Mielőtt a falra festenénk, gyakorolhatjuk a fent említett technikákat egy lapon vagy festővásznon, hogy “élesben” már határozottabbak legyünk.
(Szponzorált tartalom)