Hasonlóan hangzik a két dolog, pedig van különbség - felhasználói szempontból nem is kevés. A "webshop ERP" általában egy olyan rendszerre utal, amit integrálni lehet meglévő online shopokhoz, például egy Shoprenter vagy Shopify üzlethez. Itt utólagos bevezetésről beszélünk, tehát elkészül egy webáruház, működik esetleg 2-3 évig, majd összekötnek vele egy vállalatirányítási rendszert.
Ezzel szemben az "ERP-be épített webáruház" a kezdetektől egy rendszert képez, utólagos bevezetés és összeköttetések nélkül. Nem egy webshophoz csatolnak ERP rendszert, hanem a vállalatirányítási szoftver lett úgy fejlesztve, hogy tartalmazzon minden szükséges webáruház kezelési funkciót.
Ha egy webáruház indítását tervező vállalkozó alaposan átgondolja, mik a céljai és mire lehet szüksége a jövőben, akkor könnyen lehet, hogy érdemes inkább ilyen rendszer mellett döntenie ahelyett, hogy választana egy bérelhető webáruházat, később pepdig valamilyen ERP-t.
Alapjaiban véve persze az az ideális, ha már a tervezésnél alaposan átgondolja az ember, milyen későbbi működésre számíthat, ha pedig komplexebb munkafolyamatok várhatók, akkor egy ilyen ERP-be épített webáruházat választ. Ha több alkalmazottat szeretne foglalkoztatni, ha napi szinten akár több tíz megrendeléssel is számol, vagy nagy árukészlettel, több raktárral, saját futárflottával kíván valaki dolgozni, akkor mindenképp ilyen szoftvert érdemes beszerezni.
Meglévő webshopnál az átállás is szóba jöhet, bármikor le lehet váltani egy rosszul működő rendszert. Ilyen esetben nem igazán kell attól tartani, hogy különösebb extra kellemetlenségek adódnának: a legtöbb adat átvitele ma már nem okoz nagy nehézséget.
Nagyon sok webáruház tulajdonosnak - vagy webshop indítást tervezőnek - megkönnyebbülés lehet, hogy nem muszáj borzasztóan bonyolult ERP rendszereket használnia ahhoz, hogy kézben lehessen tartani a vállalat működését. Egyetlen rendszerben is lehet kezelni mindent, totálisan gördülékeny módon!
(Szponzorál tartalom)