Manapság ezek a típusú feladványok részben a világhálóra költöztek át. Szinte mindenkinek van már okostelefonja, van, akinek több is. A mobilokról villámgyorsan lehet csatlakozni a netre, és néhány másodperc alatt már el is érhetők ezek a szórakoztató tartalmak.
Ha te is kedveled a kvízjátékokat, akkor van egy jó hírünk: egy nem is olyan régen indult weboldal tele van feladványsorokkal. Nézzük, hogy pontosan miről is van szó!
Egy kattintásnyira vagy kvízek tucatjaitól
Lehet, hogy még nem is hallottál róla korábban, de létezik egy hely az interneten, ahol magyar nyelvű kvízek sokasága vár rád. A Keresztlabda weboldalán kategóriánkénti bontásban találod a legkülönfélébb kvízeket, amiket kedvedre böngészhetsz.
Ha szereted a sportot, akkor általános sportjellegű kvízek mellett találsz konkrétan focis feladványokat is. Természetesen más tematikájú játékokat is találsz az oldalon. Léteznek az irodalommal, a zenével, a tudománnyal és a gasztronómiával kapcsolatban is kérdéssorok, amelyek között bizony vannak bőven olyanok, amihez alaposan meg kell tornáztatni az elmédet. Továbbá tesztelheted azt is, hogy tudod-e, egyes országokban melyik oldalon közlekednek az autók.
Milyen stratégiával érdemes játszani?
Ha tudod az adott kérdésre a választ, akkor könnyű dolgod van, de nem lesz ez minden esetben így. Ha elbizonytalanodsz, vagy némileg ismeretlen terület kapcsán bukkan fel egy kérdés, akkor nyugodtan dönthetsz úgy, hogy a vakszerencsére bízod magad. A tét terhe nem nyomaszt, vesztenivalód nincs, ám ha így cselekszel, akkor kicsi lesz az esélyed arra, hogy telitalálatos lesz a kvízed.
Márpedig játszani nem csak a részvétel miatt érdemes, hiszen kinek ne esne jól, ha a kérdéssor leadásakor azt látná, hogy hibátlanul sikerült kitöltenie minden egyes kérdést? Ahhoz, hogy a legnehezebb helyzetben is legyen erre sanszod, érdemes megfogadni néhány tanácsot.
A kérdésekre ne azonnal próbálj meg válaszolni, hiszen nincsen óra, ami visszaszámlálna. Ha teheted, olvasd fel hangosan a kérdést, így jobban rögzül az elmédben, hogy mire is keresed a választ. Ha nem ugrik be semmi, akkor érdemes kizárásos alapon gondolkodni. Sok esetben van egy kakukktojás a válaszlehetőségek között. Ha három válaszból egyet ki tudsz zárni valamilyen módon, akkor máris lesz 50 százaléknyi esélyed arra, hogy helyesen tippelj. Nem kell matematikusnak lenni ahhoz, hogy belásd, ez mennyivel jobb helyzet, mintha 33 százalékos eséllyel mennél úgymond csatába.
Egyedül vagy másokkal?
A kvízekkel alapvetően játszhatsz egyedül, de nem muszáj feltétlenül így tenned. Ha szeretnéd, akár egy okostévén a családoddal vagy a barátaiddal is játszhattok együtt. Ha nem vagy egy városban azzal, akivel közösen próbálnád megfejteni a kvízkérdéseket, akkor akár meg is oszthatod a képernyődet mással, így együtt több esélyetek lesz arra, hogy sikerélményben legyen részetek!
(Szponzorált tartalom)