Ismerkedés gyermekként a magyar hagyományokkal, történelemmel
A magyar történelmet ismernünk, a hagyományokat őriznünk kell! Minél fiatalabb korban kezdjük a gyermek ismereteit bővíteni, annál értékesebb lesz számára később a tudás, könnyebb az iskolai tanulás.
Számtalan olyan lehetőség létezik - korosztálytól függetlenül -, amely a tanulás és játék élményét adja. A legkisebbeknél a mesék, mondókák, dalok mind közelebb hozzák a magyar emlékeket, és a rajzolás, a színezés javítják a finommotoros készségeket. Iskoláskorba érkezve kiszélesedik a tudás- és élményszerzés közös tárháza.
Játékok és közös élmények magyar hagyományokkal
Ha szeretnénk, hogy gyermekünk játszva tanuljon már kicsi korától kezdve, érdemes szétnézni a Hagyományőrző Bolt piacterén a játékok között, ahol megtalálhatóak társasjátékok, kártya- és kirakós játékok, de kifestők is a magyar történelemhez, hagyományokhoz tartozó ismeretanyagra épülve.
Népi mondókákat hallgathatnak a kisebbek nagymama felolvasásában, míg a hozzá tartozó kirakóst rakosgatják; nagyszerű közös élmény. A kicsit nagyobbacskák számára a kifestő és egyben történelemkönyv szuper ajándékötlet is, mellyel kiélik a kreativitásukat, miközben gyarapítják a történelmi tudásukat.
Ugye mindenki szeretné, hogy gyermeke, unokája megismerje és egyszer majd ő is továbbadja Süsü, a sárkány vagy Kukori és Kotkoda meséit? Igazi magyar mesék szárnyán, mesehősökkel kalandozhatunk például egy kártyajáték során, megtornáztatva az agytekervényeket.
A kirakós játékot vagy a társasjátékot minden gyerek imádja, ilyenkor minőségi időt tölthet együtt gyerek és szülő, összeülhet az egész család egy vidám, élményekkel teli estére. Egy ilyen összejövetel pedig a mai rohanó világban kifejezetten értékes. Eszünkbe juttatja a múltat, számtalan régi hagyományt, szokást, melyet a legjobb alkalom továbbadni az ifjabb generációnak.
Társasjátékok – tanuld játszva a magyar történelmet!
Boldog a szülő, ha könnyen, gyorsan tanul a gyermek! Tény, hogy sokkal intenzívebben emlékeznek olyan dolgokra, amikhez saját élményt tudnak társítani, így egy olyan családi program, mint a társasjáték kitűnő alkalom játszva megismerni a magyar történelmet.
Egy-egy társasjáték a tanulás mellett a gyermek egyéb képességeit is fejleszti, ha korosztályának megfelelő. A már kisiskolás, írni-olvasni tudó gyermek a feladatok megoldásával a logikáját, a kézügyességét, a beszédkészségét és a beleélő képességét fejleszti. Fejlődik mindazonáltal az alkotókészsége is.
Miért ne választanánk a játszva tanulást, az élményt a magyar hagyományokkal, történetekkel?
(Szponzorált tartalom)