Hoztunk 5+1 tippet ehhez a folyamathoz. Ezek nemcsak a be-, de majd a kipakolás során is nagyon hasznosnak bizonyulnak.
A költöztetés egy összetett folyamat
Bármennyire is egyszerűnek tűnik, ahhoz, hogy egy költöztetés Budapest belvárosából gond nélküli legyen, sok mindennek kell klappolnia. Szükségünk lesz egy megbízható költöztető cégre, ez az alap.
A vagyontárgyaink becsomagolásával kezdetét veszi a folyamat. Vannak olyan partnerek, mint a Servitius és Partnerei költöztetés, akik akár ennek terhét is leveszik a vállunkról.
De most maradjunk annál, hogy mi végezzük el ezt a folyamatot. Ami egyébként egy remek lehetőség is számunkra a szelektálásra. Nézzük hát azt az 5+1 tippet, ami segít nekünk a holmijaink rendszerezésében és rendezett átköltöztetésében.
1. A dobozok mérete és száma is számít
Próbáljuk meg felmérni, hogy mennyi és mekkora méretű dobozra lesz szükségünk. Nézzük meg, hogy miből nagyjából mennyi van, és használjuk is ki egyúttal az alkalmat arra, hogy kicsit lomtalanítsunk. Ne féljük megválni olyan dolgainktól, melyek csak egy ilyen alkalomkor kerülnek elénk. Sokkal több már megunt, nem használt, kidobható kacatot tartunk otthon, mint kellene.
Mindenképp olyan dobozt válasszunk, ami strapabíró, erős. A lezáráskor érdemes nem spárgát használni, mert az könnyen beakadhat valamibe. Épp ezért érdemes ilyenkor a ragasztószalagot választani.
2. Csoportosítsunk, listázzunk, fotózzunk!
Érdemes csoportosítva elpakolni a dobozokba, és a tartalmukról egy listát vezetni. Sőt, akár még fotókat is készíthetünk a tartalmukról, így könnyebb lesz felidézni, hogy mit hova tettünk. Ez nagyon meg fogja könnyíteni a dolgunkat az új lakásunkban.
3. Címkézzük fel a dobozokat!
Ha részletesen nem is írunk rá mindent, hogy mit tartalmaz (arra vezethetünk Excel-táblát), legalább egy gyűjtőnév legyen rajta. De ezenkívül érdemes még azt is ráírni, hogy az adott doboz melyik helyiségbe kerüljön majd az új helyen. Ezzel segítjük a költöztető dolgát is.
4. Törékeny dolgok csomagolása
Legyünk alaposak, ha törékeny tárgyakról van szó. Ne spóroljunk a buborékfóliával. De arra is figyeljünk, hogy ne mozogjanak a dobozban az út során. Így térkitöltőket (pl.: gyűrt papír, hungarocell, hullámpapírdarabok, stb.) is használnunk kell.
Nagyon fontos, hogy a dobozra írjuk rá, hogy törékeny. Egész nyugodtan több oldalra is!
5. Nem kell mindent egy dobozba beletenni!
Ne terheljük túl a dobozokat! Ennek csak az lehet a vége, hogy sérülékenyebbé válik a csomag. És ha megsérül, akkor a benne lévő dolgaink sem lesznek biztonságban.
6. Környezetkímélő csomagolás
Már azzal is óvjuk a környezetünket, ha béreljük az erős dobozokat, és nem kvázi eldobhatóakat vásárolunk. Ha mégis vásárolunk, akkor utána adjunk tovább mindent, ami épen marad.
Ezen tippek mentén haladva könnyebbé tehetjük magunknak a be- és kipakolást is.
(Szponzorált tartalom)