Ha biztosak vagyunk benne, hogy nem érte semmilyen külső behatás a gépet, akkor software részen kell vizsgálódnunk. Ha nincs hang, vagy alacsony a felbontás, akkor előfordulhat, hogy a legutóbbi driver frissítés miatt van a hiba. Bizony, nem mindig a legfrissebb driver a legjobb, előfordulhatnak furcsa anomáliák. Nem kizárt, hogy egy új Windows frissítés, borította fel a „rendet“ és ezért bolondult meg a masina. Na meg persze, ott vannak a vírusok, amik teljesen észrevétlenül teszik tönkre a rendszert. Ezért nem árt valamilyen vírusírtóval felvértezni a laptopot, főként az adataink biztonsága érdekében. A megelőzés ebben az esetben is jelentősen egyszerűbb, mint megoldást találni a már kialakult problémára.
Akármennyire vigyázunk, valamennyi port úgyis beszív a ventilátor. Ez aztán ott marad és mint egy bunda, úgy öleli körül azt. Eltömíti a hűtőbordákat, bekerülhet a gombok alá is, ami kontakt hibát eredményez. Amint túlmelegszik a laptop, a teljesítmény visszaesik. Előfordulhat, hogy annyira felhevül, hogy a beépített védelem kikapcsolja a gépet. Ha így áll a dolog az már régen baj. Nem nagy kihívás eltávolítani a felgyülemlett port, de aki nem jártas ezen a téren az inkább ne kezdje el feszegetni a műanyag borítást, mert könnyen eltörhet. A melegedés jelentősen rövidíti az alkatrészek élettartamát, ezért kell komolyan venni, hogyha ilyet tapasztalunk.
Ami ilyen téren a legfontosabb az a tapasztalat. Ha ügyfélként elég alaposan körülírjuk a problémát, akkor egy tapasztalt szakember nagyjából már ez alapján meg tudja határozni, hogy mi lehet a gond. A legjobb esélyeink tehát akkor lesznek, hogyha szakszervizhez fordulunk.
(Szponzorált tartalom)