A helyszín kiválasztása több szempontból is mérvadó. Milyen a terület éghajlata? A kemping kialakítása és az általa biztosított atmoszféra? Egyáltalán milyen természeti adottságok jellemzőek?
A hálózsák megvásárlásához például ildomos pontos adatokkal felszerelkezni, már ami az időjárást, a hőfokot és a páratartalmat illeti. Nyilván nem mindegy, hogy sátrazásról vagy faházikós kalandozásról van-e szó, de az biztos, hogy a fekhely milyensége kulcsfontosságú. Pláne, ha terveink szerint a természet lágy ölén is eltöltenénk néhány éjszakát körbeülve vagy feküdve a tábortüzet. A méretek így is-úgy is személyre szabottak: bár sokan hajlamosak túl szűkre venni a centizést, ami nem kifejezetten praktikus, hiszen a gyakorlatban a túlságosan keskeny fekvőfelület számtalan kényelmetlenséget tartogathat. Tehát azon a pár centiméteren már semmi sem múlik - pontosabban, dehogynem, a komfort maga. Érdemes a legjobbra törekedni, s nem ilyen kis, amúgy kikerülhető banánhéjon elcsúszni.
A béleltség kérdése is lényeges: az, hogy a kiszemelt modell maximumon teljesítsen a légáteresztésben nem vita tárgya. Még csak kritériumnak sem nevezhető, mert annyira alapvető. Viszont a hálózsák vastagságát a konkrét meteorológiai információk nyomán érdemes kiválasztani. Ellenkező esetben a fázás, didergés álmokat elűző és betegségeket vonzó rémével, vagy az izzadságban álmatlanul fetrengés lidércével találkozhatunk. Egyik sem támogatja a nyugalmas pillanatokat.
A zsák alapanyaga többféle is lehet, az ellenállóság felső fokáig előtérbe kerülhet minden. Ahhoz, hogy ezen a téren is a legjobb döntés születhessen ismételten nélkülözhetetlen a helyszínre szabott adatok ismerete.
Európa csodái sorbanállnak azért, hogy felfedezzük őket. Viszont kis hazánkban is számtalan rejtelem várja a barangolni vágyókat. Ki ne vonzódna Badacsony lankáihoz vagy az Északi-Középhegység ormaihoz? Dobogókő, Velem, Bükk…. Vagy éppen a Balaton-felvidék. Határon innen se szeri, se száma a vadregényes tájaknak. Tehát határozhatunk úgy is, hogy behúzzuk a kéziféket és közvetlen környezetünket ismerjük meg közelebbről.
De természetesen elindulhatunk bejárni Európát. Az ausztriai, svájci hegyek vonulatait, de Szlovénia, és Olaszország is bőven kínál égig érő, meghódításra váró csúcsokat. S hogy ne mindig a fellegek felett járjunk az alföldek milliónyi arcát, a tóvidékek ragyogó tükröződéseit egyaránt a látómezőnkbe hozhatjuk.
A konkrét cél kijelölése kizárólag attól függ, hogy mennyi idő, anyagi muníció áll a rendelkezésünkre. Hiszen, ha e kettőből nincsen hiány, akkor kis túlzással élve határ a csillagos ég. Bár elnézve az űrkutatás fejlődését, hamarosan ez a mondás is könnyedén, bárki számára felülírhatóvá válik.
(Szponzorált tartalom)