Aranyeres panaszokhoz vezethet a rostszegény táplálkozás
Az egyik legfontosabb oka annak, amiért érdemes változatosan táplálkozni és rostokban gazdag ételeket fogyasztani, az az, hogy megelőzzük az aranyeres panaszok kialakulását. Ha esetleg mégis megjelennek a tünetek, akkor érdemesebb minél előbb felkeresni egy szakorvost.
A Dr. Bánfalvi Aranyér Központ Budapesten és Székesfehérváron is fogadja azokat a pácienseket, akik szeretnének megfelelő, személyre szabott kezelésben részesülni. Az itt dolgozó proktológusok mindent megtesznek azért, hogy az aranyér ne okozzon többé panaszokat, és jó tanácsokkal is ellátják a hozzájuk fordulókat.
Az egyik ilyen dolog, amit hangsúlyoznak: fontos, hogy rostdús legyen az étrend, és sok folyadékot fogyasszunk, hiszen ezekkel a széklet lágyabbá tehető, nem jelenik meg tehát a szorulás. Tudvalévő ugyanis, hogy az aranyerességet legtöbbször székletrekedés okozza, ezt célszerű tehát elkerülni.
Milyen ételeket fogyasszunk?
Vannak bizonyos ételek, amelyeket az orvosok kimondottan javasolnak, ha aranyeres panaszokkal küzd valaki. Főként olyan zöldségek, gyümölcsök tartoznak ide, amelyek segítik a könnyebb székletürítést:
Székrekedés esetén fogyasszunk teljes kiőrlésű gabonából készült kenyeret, péksüteményt! A zabpehely is nagyon hatásos, kiváló ötlet ezt választani reggelire. Ezek az ételek hatásosabbak és egészségesebbek, mint a különböző tabletták, hashajtók, amiket a gyógyszertárban árulnak.
Kerülni kell viszont a zsíros, nehéz, fűszeres ételeket, a szénsavas, cukros üdítőket, de a kávét és az alkoholt is, de akár egyes tejtermékek fogyasztását is korlátozhatjuk. Ezek ugyanis irritálhatják a beleket.
Mit tehetünk még a székrekedés megszüntetése érdekében?
Ne vegyük félvállról a dolgot, hiszen a székrekedés könnyen vezethet aranyerességhez! Az erőlködés miatt a visszerek elpattanhatnak, így fájdalmas csomók alakulhatnak ki a végbél tájékán, amiket a köznyelv aranyérnek hív.
Az aranyeresség pedig az idő előrehaladtával egyre nehezebben gyógyítható, akár műtét is szükséges lehet. Előzzük meg inkább a panaszok kialakulását, együnk rostokban gazdag ételeket, igyunk sok vizet nap mint nap!
A rendszeres testmozgás is sokat segíthet, mert ez nemcsak a túlsúly kialakulását előzi meg, hanem lelkileg is rendben tart. Márpedig a sok stressz is hozzájárulhat a szoruláshoz, a feszültebb helyzetek miatt sokan válnak szorongóvá, ami testi jelzésként a székrekedésben jelenik meg.
Ha pedig a tünetek súlyosbodnak, akkor semmiképp se halogassuk tovább egy szakorvos felkeresését!
(Szponzorált tartalom)