Ha a Sybelltől bérelsz szervert, akkor az egyik legfontosabb teendőt ki is pipálhatod, hiszen ők olyan korszerű megoldásokkal dolgoznak, ami garanciát jelent a gyorsaságra. Sok múlik azonban azon is, hogy te magad miként építed fel a honlapod, és milyen megoldásokat használsz.
Használj gyorsítótárat!
Annak érdekében, hogy a weboldalad valóban gyors legyen, célszerű gyorsítótárat használni. A Remote Dictionary Server (rövidítve: Redis) tökéletes választás WordPress oldalakhoz. Hasonló bővítmény, mint a Memcached, sőt még többet is tud annál.
Egy memóriában tárolt tartós adatbázisról van szó, amelyet adatstruktúra szerverként is szokás emlegetni. Más megoldásoktól abban különbözik a Redis, hogy tárolni és kezelni is képes a magas szintű adattípusokat. Fontos hangsúlyozni még, hogy a Redis más pluginokkal ellentétben szerveroldali gyorsítótár. Használata ugyanakkor rendkívül egyszerű, és más relációs adatbázisokhoz képest sokkal jobban teljesít.
Mit kell tudni a Redis használata kapcsán?
A Redis telepítését megelőzően célszerű telepíteni egy olyan gyorsítótár kiegészítőt, mint amilyen például a Breeze. Ez hatékonyan fogja optimalizálni a weboldalad. Ennek a bővítménynek elsősorban az a szerepe, hogy fokozza a honlapod teljesítményét.
Ezt követően telepíthető is a Redis, amely egy más gyorsítótárazási rendszer. Ennek az a fő funkciója, hogy a WordPress adminisztrációval kapcsolatos lekérdezéseket, átmeneteket, továbbá más adatszerkezeteket eltárolja.
Nem kell feltétlenül minden egyes weboldalhoz használni a Redis objektum gyorsítótárat, ám egy bizonyos méret és forgalom fölött már indokolt lehet. Különösen a nagyobb forgalmat lebonyolító honlapoknál kardinális a megléte, ahol kiemelkedő fontossággal bír a gyors adatlekérdezés és a nagy teljesítmény.
Tudnivalók a Redis telepítéséről
Amennyiben a Breeze vagy más hasonló gyorsítótár már működik az oldaladon, akkor a következőket kell tenned. Keresd fel a bővítmények szekciót a WordPress adminisztrációs felületén! Ezt követően válaszd az új hozzáadása opciót, majd keress rá arra, hogy Redis Object Cache!
Ha megtaláltad, akkor installáld! Amennyiben véget ért a telepítés folyamata, akkor ne felejtsd el aktiválni. A bővítményben ezt követően válaszd az Enable Object Cache opciót! A Sybell tárhelyein beavatkozás nélkül képes a bővítmény arra, hogy megtalálja a szükséges beállításokat.
Mi történik ezután?
Miután beállítottad a gyorsítótárat, a Redis memóriájában lesz tárolva a WordPress webhelyadatainak egy része. A még jobb eredmény eléréséhez jó ötlet tesztelni a weboldalt, és elvégezni a Redis cache bővítmény finomhangolását.
(Szponzorált tartalom)