Ezzel a trükkel hatékonyan tudod növelni weboldalad teljesítményét

2024 / 06 / 27 / Fizetett Hirdetés
#pr
Ezzel a trükkel hatékonyan tudod növelni weboldalad teljesítményét
Az, hogy egy weboldalon milyen sebességgel töltődnek be az egyes aloldalak, sok esetben kulcsfontosságú. Egyrészt a felhasználók sem hajlandóak manapság hosszú másodperceket várni, másrészt a keresőalgoritmusok is bevették az értékelési szempontjaik közé a webhelyek gyorsaságát.  

Ha a Sybelltől bérelsz szervert, akkor az egyik legfontosabb teendőt ki is pipálhatod, hiszen ők olyan korszerű megoldásokkal dolgoznak, ami garanciát jelent a gyorsaságra. Sok múlik azonban azon is, hogy te magad miként építed fel a honlapod, és milyen megoldásokat használsz.

 

Használj gyorsítótárat!

 

Annak érdekében, hogy a weboldalad valóban gyors legyen, célszerű gyorsítótárat használni. A Remote Dictionary Server (rövidítve: Redis) tökéletes választás WordPress oldalakhoz. Hasonló bővítmény, mint a Memcached, sőt még többet is tud annál.

 

Egy memóriában tárolt tartós adatbázisról van szó, amelyet adatstruktúra szerverként is szokás emlegetni. Más megoldásoktól abban különbözik a Redis, hogy tárolni és kezelni is képes a magas szintű adattípusokat. Fontos hangsúlyozni még, hogy a Redis más pluginokkal ellentétben szerveroldali gyorsítótár. Használata ugyanakkor rendkívül egyszerű, és más relációs adatbázisokhoz képest sokkal jobban teljesít.

 

Mit kell tudni a Redis használata kapcsán?

 

A Redis telepítését megelőzően célszerű telepíteni egy olyan gyorsítótár kiegészítőt, mint amilyen például a Breeze. Ez hatékonyan fogja optimalizálni a weboldalad. Ennek a bővítménynek elsősorban az a szerepe, hogy fokozza a honlapod teljesítményét.

Ezt követően telepíthető is a Redis, amely egy más gyorsítótárazási rendszer. Ennek az a fő funkciója, hogy a WordPress adminisztrációval kapcsolatos lekérdezéseket, átmeneteket, továbbá más adatszerkezeteket eltárolja.

 

Nem kell feltétlenül minden egyes weboldalhoz használni a Redis objektum gyorsítótárat, ám egy bizonyos méret és forgalom fölött már indokolt lehet. Különösen a nagyobb forgalmat lebonyolító honlapoknál kardinális a megléte, ahol kiemelkedő fontossággal bír a gyors adatlekérdezés és a nagy teljesítmény.

 

Tudnivalók a Redis telepítéséről

 

Amennyiben a Breeze vagy más hasonló gyorsítótár már működik az oldaladon, akkor a következőket kell tenned. Keresd fel a bővítmények szekciót a WordPress adminisztrációs felületén! Ezt követően válaszd az új hozzáadása opciót, majd keress rá arra, hogy Redis Object Cache!

 

Ha megtaláltad, akkor installáld! Amennyiben véget ért a telepítés folyamata, akkor ne felejtsd el aktiválni. A bővítményben ezt követően válaszd az Enable Object Cache opciót! A Sybell tárhelyein beavatkozás nélkül képes a bővítmény arra, hogy megtalálja a szükséges beállításokat.

 

Mi történik ezután?

 

Miután beállítottad a gyorsítótárat, a Redis memóriájában lesz tárolva a WordPress webhelyadatainak egy része. A még jobb eredmény eléréséhez jó ötlet tesztelni a weboldalt, és elvégezni a Redis cache bővítmény finomhangolását.

(Szponzorált tartalom)


Hello Szülő! Ha a gyereked nem tud valamit, akkor téged fog kérdezni. De ha te szülőként nem tudsz valamit, akkor kihez fordulsz?
A digitális kor szülői kihívásairól is találhattok szakértői tippeket, tanácsokat, interjúkat, podcastokat a Telekom családokat segítő platformján, a https://helloszulo.hu/ oldalon.
Hogyan válasszunk külföldi egyetemet? És mennyibe fog ez kerülni a családnak?
Hogyan válasszunk külföldi egyetemet? És mennyibe fog ez kerülni a családnak?
Repül már a vén diák. Hová? Hová?
Hogyan vélekednek a magyarok a net veszélyeiről – és kik a leginkább fenyegetettek?
Hogyan vélekednek a magyarok a net veszélyeiről – és kik a leginkább fenyegetettek?
Hogy áll a magyar lakosság generációkra bontva a kiberbiztonsághoz? – Erről szól az ESET rendkívül átfogó felmérése, amelyből olyan meglepő eredmények is kiderülnek, hogy kik a romantikus csalások legfőbb célpontjai, miközben az adott csoport nem is nagyon ismeri ezt a fenyegetést.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.