Egyszemélyes kártyajáték gyerekeknek: BrainBox
Nagyon jó fejlesztő kártyajátékok találhatók a Compaya társasjátékbolt honlapján, köztük olyanok is, amelyekkel a gyerkőc egyedül is játszhat. Ez azért szerencsés, mert így el tudja foglalni magát több-kevesebb időre akkor is, ha nincs vele senki.
Ilyenkor, a nyári szünetben sokszor előfordul, hogy a gyerek egyedül van otthon, vagy épp unatkozik, mert a többieknek dolguk van. Ilyenkor jönnek jól az egyedül is játszható kártyajátékok, pláne, ha ezeknek fejlesztő hatásuk is van.
Amit mi ajánlunk: a BrainBox kártyajáték - tízperces kihívás az agynak! Ennek több fajtája is van, így biztosan mindenki megtalálja azt a témakört, ami neki tetszik. A Compayánál többek között a következő fajták kaphatók a kisiskolások számára: Világutazó, Világtörténelem, Ragadozók, Mítoszok és szörnyetegek.
De akár óvodások számára is választhatunk BrainBoxot: Ellentétek, Bogyó és Babóca, Első állatok.
Egyszemélyes kártyajáték tiniknek: Crime Zoom
Valójában nehéz olyan társasjátékot találni, ami leköti a tiniket. A modern technika megjelenése óta ők már szinte egész nap a kütyüket nyomkodják, csak a virtuális játék érdekli őket. Pedig éppen nekik lenne szükségük arra, hogy néha, kikapcsolódásképpen egy-egy fejlesztőjátékot is a kezükbe vegyenek.
14 éven felülieknek való a Crime Zoom: Nagyító alatt - Az utolsó kártyalap kártyajáték, mely szintén beszerezhető a Compayánál.
Itt egy '80-as évekbeli, brooklyni gyilkosságot kell felderíteni, ehhez pedig éleslátásra, jó logikára van szükség. Ezt a játékot egyedül, de akár hatan is játszhatják: baráti társaságban is elő lehet venni. A játékidő 60 perc, de végig nagy az izgalom, a figyelem egy percig sem lankadhat!
A Crime Zoom kártyajáték fejleszti a memóriát, az együttműködést és persze a problémamegoldó képességet is.
A legjobb egyszemélyes kártyajáték: a Zangle!
A Zangle az egyik legnépszerűbb kártyajáték, hiszen rendkívüli szórakozást nyújt kicsiknek és nagyoknak egyaránt.
Aki még nem ismerné ezt a társast: 120 kártyából áll a készlet, minden kártyán háromszögekből álló kombinációk láthatók különböző színekben. A feladat nem is olyan egyszerű: forgatni, tükrözni és kombinálni kell a háromszögeket, hogy létrehozzunk egy másik kártyán lévő formát.
Háromféle játékmód közül is lehet választani, köztük van az egyszemélyes is. Egyébként pedig akár hatan is játszhatják a Zangle-t, körülbelül 45 perc egy kör. Ez az a kártyajáték, melyet iskolás kortól kezdve bárkinek szívesen ajánlunk, hiszen a szabálya könnyen megtanulható. Fejleszti a logikát és a megfigyelőkészséget. Kiválóan alkalmas gyerekek és felnőttek együttes játékához is.
(Szponzorált tartalom)