Néhány évtizeddel ezelőtt még a burkolatok jelentős részét a fagyálló mázas kerámia csempék tették ki. Ezek domináltak a fürdőkben és a konyhákban egyaránt. Manapság már sokkal inkább elmozdult az irány a jóval vastagabb és sokkal keményebb természetes anyagok felé, amilyenek a gránit és márvány komponensek.
A gyors megmunkálás érdekében elengedhetetlen volt a magas hatékonyságot kínáló gyémánt lyukfúró szerszámok megszületése. A magas színvonalú, szintetikus, ipari gyémántszemcséket tartalmazó szegmensek lézerhegesztéssel vagy vákuumforrasztással kerülnek fel az alaptestre. Számos méretben kaphatók, mivel a gyártók minden igényt igyekeznek kielégíteni.
A lyukfúró alkalmazása során érdemes odafigyelni olyan részletekre, mint például, hogy mekkora sebességen használjuk őket. A leginkább ideális ebből a szempontból a fordulatszám szabályozós sarokcsiszoló.
A fúrás során jelentős mennyiségű hő keletkezik, ami túllépve egy adott szintet, a szegmensek kiüvegesedését és tönkremenetelét okozhatja. A fokozott hűtés éppen ezért kapjon kiemelt figyelmet! A vizes lyukfúró, amilyen pl. a TLS MAGNUM, csakis állandó hűtés mellett használható, viszont ilyen körülmények között még az igazán kemény és vastag lapokkal is könnyedén megbirkózik.
Néhány esetben a már felhelyezett lapokat kell megdolgozni. Amikor ilyen jellegű megoldásra van szükség, a száraz lyukfúró kaphat teret, mint például a TLS VIPER. Azt azonban sose hagyjuk figyelmen kívül, hogy még az ilyen típusú körkivágók esetében is a hűtéssel (fej rendszeres vízbe mártogatásával vagy a hűtőgyanta bevetésével) jóval magasabb élettartam érhető el, állandó és stabil teljesítmény mellett. A technológia tehát adott, Önnek csak választania kell.
(Szponzorált tartalom)