Szerencsére nem kell, hogy ennyire drámai legyen a helyzet, ugyanis számos olyan eszköz, illetve technika létezik, melyek alkalmazásával segíthetünk a csemeténknek átvészelni ezt a sokszor igencsak nehéz és küzdelmes időszakot.
Mivel erről a témáról nem lehet eleget beszélni, ezért arra gondoltunk, hogy a mai írásunkban kicsit részletesebben is átvesszük, hogy mivel és hogyan lehetünk a babánk segítségére.
Használjunk rágókát!
Mi mással is kezdhetnénk a sort, mint a rágókákkal? Ezek lényegében a picik ínyének feszülését hivatottak mérsékelni azáltal, hogy a szájukba veszik őket, és előszeretettel “rágják” őket. Ha még nem szereztél be párat, akkor a Baby Inside Babatermékek rágókák menüpontjára kattintva most megteheted.
Mindenképp megéri használni őket, ugyanis amellett, hogy enyhítik az ínyfeszülést, a picik nyáltermelését is ösztönzik. A nyál pedig természetes módon elősegíti a szájuk hidratálását, illetve olyan enzimek termelését is előidézi, melyek fontos szerepet játszanak a fogak egészséges növekedésében.
Nagyon fontos, hogy kizárólag magas minőségű változatokat válasszunk, amik kellőképpen tartósak, és különböző textúrával rendelkeznek. Sőt, az sem árt, ha különleges színűek vagy formájúak, ez esetben ugyanis a babák sokkal szívesebben használják őket.
Masszírozzuk a pici fogínyét!
Nemcsak a rágókákkal, hanem az ujjunkkal is tudjuk masszírozni a picik fogínyét, ami szintén egy remek módszer arra, hogy oldjuk a feszülést, csökkentsük a fájdalmat, illetve hogy megnyugtassuk a csemeténket.
Használjunk hűtött textíliákat!
Bár nem annyira professzionális módszer, de azt is csinálhatjuk, hogy fogunk egy steril textíliát, amit hűtőben lehűtünk, majd pedig odaadjuk a babánknak, hogy a szájába vegye és rágogassa. A hideg jótékony hatással van az ínyfeszülésre, de ezt egyébként a rágókákkal is meg lehet tenni.
Alkalmazzunk fájdalomcsillapító krémeket!
Ha pedig olyan rossz a helyzet, hogy úgy látjuk, semmi sem segít, akkor bevethetjük a kifejezetten fogzásra kifejlesztett fájdalomcsillapító krémeket. Persze, mielőtt ezt megtesszük, érdemes utánajárni, hogy melyiket érdemes alkalmazni, és a gyerekorvossal sem árt egyeztetni róla.
Ezeket a készítményeket a fogínyre kell kenni, ahol csökkentik vagy teljesen megszüntetik a fájdalmat, és általában gyulladáscsökkentő hatóanyagokat is tartalmaznak. Ezek már önmagukban is nagy segítséget jelenthetnek, de természetesen a többi módszerrel kombinálva is bátran alkalmazhatjuk őket.
Látható tehát, hogy nem kell ölbe tett kézzel néznünk, ahogy a csemeténk megszenvedi a fogzás időszakát. Számos lehetőség van ugyanis arra, hogy segítsünk neki a stressz, a gyulladás, illetve a fájdalom csökkentésében.
(Szponzorált tartalom)