Lássuk be: egy fából épült léckerítés meglehetősen bugyután fest kovácsoltvas kapukkal, ugyanígy egy trapézlemezből készült kerítéshez sem passzol például egy fából épített kapu. Tehát a kerítés típusa mindenképp döntő szempont - kivéve persze, ha a meghökkentően extrém, unortodox megjelenésre hajtunk.
De ez a ritkább eset, az emberek többsége inkább azt szereti, ha a kerítés és a kapu illik egymáshoz, és harmonikus összképet alkot. Eszerint érdemes tehát választani. Például a fakerítés még mindig nagyon népszerű, annak ellenére, hogy a falécek kevésbé ellenállóak az időjárás viszontagságaival szemben. Így ha emellett döntünk, akkor a kerítést és a kapukat is rendszeresen karban kell majd tartani.
Szerencsére már léteznek olyan modern megoldások is, mint a fahatású fém kerítéselemek, amelyek külsőleg a fa esztétikusságával, belsőleg pedig a fém tartósságával bírnak. A Nívó Kerítéseket forgalmazó cég ráadásul kapuszerkezeteket is gyárt, melyek a kerítéselemekkkel azonos színekben rendelhetőek. Így a kapu és a kerítés teljes egészében illeszkedni fog egymáshoz.
Még a legkisebb udvaroknál is erősen ajánlott legalább egy kis- és nagykapu felszerelése. Az előbbit talán nem is szükséges magyarázni: hiszen valószínűleg a kiskaput fogjuk a leggyakrabban használni, ám annyit azért érdemes megjegyezni, hogy a helyét úgy válasszuk ki, hogy minél közelebb helyezkedjen el a bejárati ajtóhoz.
A nagykapu pedig nemcsak azoknak hasznos, akiknek az udvarban áll a garázsuk, hanem akkor is jól jöhet, ha nagy méretű tárgyakat (például előre összeállított bútor) kellene bevinni, esetleg otthon szeretnénk lemosni az autót, és ehhez beállnánk vele az udvarba.
Ha e kettő megvan, az a legtöbb telekre már bőven elég, de persze igény szerint rakhatunk még kaput például hátra a kert végébe, vagy a mellettünk lévő telekkel közös kerítésre, ha a szomszédban például családtagok élnek.
A kiskapukat többnyire kézzel nyitjuk-csukjuk, ám egy nagykapunál már sokkal kényelmesebb, ha ezt a feladatot egy motoros szerkezet végzi. Így még az autóból sem kell kiszállni ahhoz, hogy beparkolhassunk az udvarba, hanem elég csak megnyomni egy gombot a távirányítón.
Egy ilyen rendszer beépíttetése ma már cseppet sem tartozik a megfizethetetlen árkategóriába, így a kerítés meg a kapu tervezésekor érdemes belekalkulálni a költségvetésbe a kapunyitó automatikát is. Nem is gondolnánk, mennyire megkönnyíti a mindennapokat.
(Szponzorált tartalom)