Először az orvos alaposan kikérdez minket
Az urológia szakértőjének teljeskörűen be kell számolnunk a panaszainkról. Ezt követően az orvos kérdéseket tesz fel nekünk. Például, hogy a vizeletürítés az elmúlt időszakban gyakoribbá vált-e, csípett-e, esetleg véres volt-e. Valószínűleg azt is megkérdezi majd, hogy lázasak voltunk-e. Ha igen, akkor pontosan mennyit mutatott a hőmérő. A doktor rá fog kérdezni a kórtörténetünkre is, így érdemes felkészültnek lennünk és magunkkal vinni a korábbi leleteinket, eredményeinket. Szedünk gyógyszereket? Ha igen, mióta? Ezekre a kérdésekre is számíthatunk.
Így történik az urológiai vizsgálat
Az orvos megnyomogatja a hasunkat és óvatos paskolással megnézi, hogy a vesék mennyire érzékenyek. Amennyiben a panaszok a férfi nemi szervet is érintik, akkor a hímvesszőt, a herezacskót és a heréket is áttapintja. Általában vizeletmintára is szükség van a diagnózis felállításához. Ezt a mellékhelyiségben kell megcsinálni, méghozzá úgy, hogy belepisilünk egy műanyag pohárba. Az orvos egy tesztcsík segítségével ellenőrzi, hogy van-e bármilyen elváltozás a vizeletben.
Milyen további lépésekre számíthatunk?
A panaszok, illetve az urológiai vizsgálat alapján határozza meg a doktor a további lépéseket. Előfordulhat, hogy csak gyógyszert ír fel nekünk, de adott esetben kezeléseket is előírhat. Ha szükségesnek látja, akkor kiegészítő vizsgálatokat is kérhet, például vérvételt vagy ultrahangot.
Szükséged van időpontra? Akkor figyelmedbe ajánljuk a Foglaljorvost.hu weboldalt, ahol percek alatt be tudsz jelentkezni az urológiára.
(Szponzorált tartalom)