Több szempont van, amit figyelembe kell venni hordozható töltő vásárlásakor, hiszen ma már számtalan kialakítás és teljesítmény között válogathatunk. Az első és legfontosabb, hogy mit bír az autónk beépített töltője. Hiába a nagy teljesítményű elektromos töltő a csomagtartóban, ha a kocsink nem tud akkora teljesítményt felvenni. A másik, amit ne hagyjunk figyelmen kívül, hogy Type 1 vagy Type 2 típusú csatlakozó van az autónkban. Ha azt megvizsgáltuk, hogy az autónkkal milyen töltő lenne kompatibilis, akkor nézzük meg azt is, hogy milyen az a töltő, ami a mi igényeinket leginkább szolgálja. Vannak olyan töltők, amelyek csak egyféle teljesítménnyel használhatók, de van, amelyiken mi tudjuk az áramerősséget, ezáltal a felvehető teljesítményt szabályozni. Ez egyén- és használatfüggő, kinek melyik kényelmesebb vagy hasznosabb.
Győződjünk meg arról is, hogy a hálózat, ahonnan a legtöbbször használni fogjuk a töltőt, biztonságos és megfelelő teljesítmény leadására képes, akár hosszabb távon is. Ne feledjük, egy autó töltése akár fél-egy nap is lehet. Érdemes szakemberrel megnézetni az elektromos hálózatot, és új kábelt húzni a villanyórától a töltésre használandó konnektorig.
Ha megvan az autónknak és nekünk is megfelelő töltő, sőt az otthoni terepet is előkészítettük a töltésre, akkor végre kipróbálhatjuk milyen otthon “tankolni”. Ami a további biztonsági szabályokat illeti: fontos, hogy először mindig a konnektorba dugjuk be a töltőt. Főleg, hogyha mi állítjuk be az áramerősséget. Ha a töltőn mindent rendben találtunk és beállítottunk, akkor csatlakoztathatjuk az autót is. Ha van applikációnk, akkor ott távolról is láthatjuk, hogy rendben halad-e a töltés, mikorra éri el a kívánt töltöttségi szintet. Amikor pedig készen vagyunk a töltéssel, akkor mindenképpen húzzuk ki a konnektorból is a töltőt, ne csak az autót csatlakoztassuk le. Ráadásul mivel ezt a töltőt vésztöltőnek is hívják, érdemes vész esetére a csomagtartónkban tárolni, sosem lehet tudni, mikor jöhet jól.
(Szponzorált tartalom)