Erről szól a lakásbiztosítás kampány, ami lehetővé teszi mindezt. Na de mi is ez valójában és mi a célja? Ebből a cikkből ki fog derülni, ezért érdemes velünk maradni. Főleg azért, mert az összehasonlítás is elengedhetetlen ahhoz, hogy körültekintő döntést hozhassunk.
Megmutatjuk, hogy mit jelent ez a kampány és azt is, hogy miért indult útjára ez a történet. Végül pedig adunk tippeket a megvalósításhoz is, hogy miként érdemes nekiállni a lakásbiztosítási szerződés megkötésének.
Mit jelent ez tulajdonképpen?
Egyre több esetben lehet találkozni azzal, hogy jelentősen megugrik a lakásbiztosítás díja az inflációra hivatkozva. Ez kellemetlenül érinthet minket, hiszen ez is olyan szolgáltatás, ami nem ad többet a magasabb költségekért cserébe.
Eddig csupán az évforduló előtt volt lehetőség biztosítót váltani, de a 25/2023 (II.1.) Kormányrendelet értelmében minden évben megtehetjük ezt márciusban.
Természetesen ez a váltás díjmentes, ami azt jelenti, hogy komoly versenyhelyzetet teremtett ez a lehetőség a biztosítótársaságok között az ügyfelekért vívott küzdelemben. Kritikus szerepe lehet ennek a piacon, aminek megvan a maga célja is amellett, hogy mi jobban járhatunk.
Mi a célja ennek a kampánynak?
Mindazonáltal, hogy komoly megfontolás alapján született meg a rendelet, nem titkos a célja, ami azt hivatott erősíteni, hogy fellendüljön a piaci verseny ebben a szektorban is.
Ez azt eredményezte, hogy a biztosítók is igazodtak ehhez a helyzethez, és kifejezetten a kampányidőszakra szóló ajánlatokkal csábítják a leendő ügyfeleket, amik jobb kondíciókat kínálhatnak, mint a jelenlegi szerződések.
Sok különbség tapasztalható egy ilyen alkalommal, ami akár feleannyi biztosítási díjat jelenthet, vagy a legrosszabb esetben is változatlan díj mellett több igénybe vehető szolgáltatást kínál. Az sem elhanyagolható, hogy a fedezeti összeg is magasabb lehet, mint a meglévő szerződés szerint.
Mikor és hogyan?
A CoverMe weboldalán pedig található egy szuper kalkulátor, ami a gépjárművekhez hasonlóan összehasonlítja a biztosítók ajánlatait helyettünk. A legfontosabb, hogy az időzítés tökéletes legyen, mert erre csak március 1. és 31. között van lehetőségünk.
Minden esetben április 30-án szűnik meg a régi szerződés hatálya attól függetlenül, hogy mikor került benyújtásra az igényünk. Kritikus szempont pedig a díjtartozás maradéktalan rendezése (beleértve az április 30-ig tartó hatályvesztés időpontját is), mert enélkül nem lehet váltani.
Érdemes úgy kötni az új szerződést, hogy a biztosítás folyamatos legyen, így május 1. legyen az első nap az új biztosítónál. Így elkerülhető a kihagyás, amikor biztosítás nélkül maradunk és az átfedés is, hogy ne kelljen duplán fizetni két érvényes szerződésnek megfelelően ugyanazt.
(Szponzorált tartalom)