A rendezvények fajtái
A rendezvények jellegzetessége, hogy sok ember egy helyen és egyidőben vesz részt rajtuk valamilyen előre meghatározott céllal, összehangolt szervezés segítségével. E definíció alapján is mondhatjuk, hogy többféle rendezvény létezik, mindegyiknek más a célja, illetve a célközönsége. Léteznek protokolláris rendezvények, termék- és szolgáltatásbemutatók, különféle konferenciák és csapatépítő események is.
A rendezvénytípusokról bővebben rendezvényszervező képzések keretében tanulhatsz, ilyet a MOE Rendezvényakadémia is indít, az ő Rendezvénymenedzsment Online Mesterkurzusukon például ritkaságnak számító esettanulmányokkal is megismerkedhetsz.
Ebben a szakmában fontos, hogy profi, hazai szakértőktől szerezd be az információkat. Ők nagy tapasztalattal rendelkeznek, így például a váratlan helyzetekre is tudnak javasolni megoldást. A járvány pedig épp a hagyományos kereteket rombolta szét, ennek hatására újabb rendezvénytípusok jöttek létre.
Beváltak-e az online rendezvények?
Számos tanulmány vizsgálta, hogyan fogadták az emberek az új, online rendezvényeket. Megállapították, hogy a virtuális térben megtartott események nem tudták pótolni a személyes jelenlétet megkívánókat. Ennek legfőbb oka az, hogy az élő rendezvényeken gyarapítják kapcsolati tőkéjüket a legtöbben, itt épülnek ki a hálózatok, amikből később profitálni lehet.
A másik hátránya az online rendezvényeknek, hogy ott az emberek kevésbé voltak motiváltak, és így nehéz volt fenntartani a figyelmüket.
A harmadik fő nehézséget az okozta, hogy az internetes események egy részénél valamilyen technikai probléma merült fel. Persze azért vannak olyan elemek is, amelyeket érdemes megtartani a későbbiekben. Ilyen például az érintkezés nélküli beléptetés vagy a nyomtatott brosúra mellőzése. Az online rendezvények hozománya az is, hogy a rendezvényszervezők jártasabbak lettek a rendezvénytechnikai eszközök használatában, és nyitottabbak a hibrid rendezvények felé.
A jövő rendezvényei
A tanulmányok szerint a jövőben egyre több hibrid rendezvényre kerül sor, azaz modern technológiával közvetített, igényes programokra. A résztvevők otthonuk kényelméből élvezhetik az eseményt, míg a szervezők és a meghívott előadók egy jól felszerelt stúdióban lesznek jelen.
Kisebb létszámú rendezvények kerülnek majd előtérbe, főleg a belső csapatépítő tréningek. Nagy igénye van ugyanis az embereknek arra, hogy kikapcsolódjanak. A legnépszerűbb helyszínek a nem hagyományos találkozóhelyek lesznek, ahol biztonságosan meg lehet tartani az élő eseményeket. A virtuális rendezvényekre is jegyet kell majd vásárolnunk. Minden bizonnyal egy új korszak kezdődik a rendezvényszervezés történetében is.
(Szponzorált tartalom)