Vigyázz a természetre!
Rengeteg lehetőség létezik annak, aki Jadabo csalival horgászni szeretne. Ezt a természetes vízi környezetet és élővilágot azonban ajánlatos óvni azért, hogy ez sokáig így is maradjon. A legnagyobb problémák főleg a szemeteléssel szoktak lenni. Te eldobod az etetőanyagos zacskót vagy akár a szendvicsed szalvétáját, esetleg a tönkrement felszerelés részeit?
Tudtad, hogy ezeket a nem éppen természetes dolgokat beleviheti a szél a vízbe, és megfulladhatnak tőlük az állatok? Vagy hogy akár a vízi élővilág környékén élő szárazföldi társaik is? Emellett szennyező hatással bírnak, és még esztétikailag is rontják az összképet. Nem, nem az az egy darab, amit otthagysz, hanem az, amikor mindenki csak 1-1 darabot hagy ott.
Fontos emellett, hogy ne zavard az élővilágot zajongással. Ez nemcsak a halakat tudja elijeszteni, hanem hanem az állatokat és a többi horgászt is zavarhatja. Azt meg te sem szeretnéd, ha mások így viselkednének.
Bánj kíméletesen a kifogott halakkal!
Amennyiben az étkezőasztalra szánod a halat, egy határozott, tarkóra mért ütéssel öld meg, hogy ne okozz neki fájdalmat.
Mikor és hogyan ne horgássz?
A nemeshalak tilalmi időszakában tilos ezeket a halfajokat célzottan horgászni. Viszont a dörzsöltebbek ki tudják játszani a szabályt, ha úgy tesznek, mintha más halfajra horgásznának. Közben pedig úgy csinálnak, mintha épp véletlenül a védelem alatt álló hal akadna mindig a horogra. Ez még akkor is elkerülendő, amennyiben visszaengeded a kifogott halakat!
A fentieken túl nem illik sokáig maradni egy olyan horgász helyen, ahol folyamatosan méreten aluli halak akadnak horogra. Továbbá ha pergetés közben folyamatosan „kabátba” akasztasz halakat, akkor is menj másfelé, mert ez sem etikus. A tudatos „gereblyézés” pedig szigorúan tilos!
Amennyiben különféle csalikra lenne szükséged az etikus horgászáshoz, úgy nézd meg a Jadabo termékkínálatát!
(Szponzorált tartalom)