A síelés azon sportok egyike, melyeket csak időszakosan tudunk űzni. Habár vannak műanyag tanpályák is, azonban azok nem adják vissza azt az élvezetes érzést, melyet a valódi havas lankákon átélünk.
Mielőtt útnak eredünk pár dologra ügyelni kell, például a Genertel Biztosító balesetbiztosítása nagy segítséget jelenthet, hogy a váratlan balesetektől se kelljen tartani. Bármelyik biztosítót választjuk, a biztosításról nem szabad elfeledkezni, mert könnyen rossz emlékeket szerezhetünk az utazásról.
Ellenőrizzük a sífelszerelést még az indulás előtt
Télen nagy örömmel vesszük elő a sífelszerelésünk és alig várjuk, hogy bepakoljuk az autóba és útnak induljunk. A kapkodás semmiképp sem kifizetődő, így ne egy-két nappal az indulás előtt szedjük elő, mivel így nem lesz időnk alaposan ellenőrizni, hogy a tárolás során a síléc fém alkatrészei jó állapotban vannak-e vagy az elmúlt évben rozsdásodni kezdtek-e. A sícipőnket szintén nézzük át, ugyanis előfordulhat, hogy a bélés bepenészesedett, különösen, ha nem megfelelően tároltuk.
A karbantartás elengedhetetlen
Ha szeretnénk sokáig használni az eszközeinket, akkor rendkívül fontos, hogy előrelátóak legyünk és használat után mindig gondoskodjunk róluk. Például a sícipő belső bélését mindig szárítsuk ki, minden használatot követően, de ne közvetlenül a radiátoron, mert a nagy hő hatására könnyen eldeformálódhat.
A léc ápolására szintén időt kell szánnunk. Ahelyett, hogy félreraknánk, hogy megszáradjon, töröljük le mi magunk róla egy száraz ronggyal a havat, nedvességet, ezzel elkerülve a rozsdásodási folyamatokat. Ha ráférne az eszközre egy élezés, akkor azt inkább bízzuk szakemberre. A sícipő beállítását szintén ne házilag végezzük el.
Ne csak a felszerelésünket, hanem a testünket is készítsük fel!
Nem csak a felszerelésünk, hanem a testünk is pihent egy éven keresztül, ezt nem szabad elfelejteni. Lehet, hogy edzésben voltunk, de nem síeltünk legalább egy éve, így mielőtt belevetnénk magunkat a siklásba, fontos, hogy időt szánjunk a testünk átmozgatására, különös tekintettel a bokára, térdre, lábra, illetve a karokra.
Első alkalommal ne a legnehezebb, piros vagy fekete pályának essünk neki, hanem hagyjuk felkészülni a testünket az egyszerűbb lankákon. Ha már a színeket említjük, a legegyszerűbb a zöld pálya, majd következik a kék. Ezt követi a piros, a legnehezebb pedig a fekete pálya. Utóbbi kettőt csak gyakorlott síelőknek érdemes kipróbálni.
(Szponzorált tartalom)