Wellnesstér az otthonunkban: főszerepben a gőzkabin

2021 / 07 / 10 / Fizetett Hirdetés
#pr
Wellnesstér az otthonunkban: főszerepben a gőzkabin
A masszázsmedencében való fürdőzés egy kimondottan jó módja a relaxációnak. De de előfordulhat, hogy úgy érzed, jó lenne bővíteni a kikapcsolódási lehetőségeket az otthonodban.

Mára már ez sem megoldhatatlan feladat, hiszen számtalan lehetőség közül választhatsz. Ezek egyike a gőzkabin, ami tökéletesen kiegészíti a már meglévő jakuzzid hatásait, hogy biztosan teljes legyen a felüdülés.

Hogyan hat a testre a gőzkabin?

A gőzkabinban ideális esetben 43-46 fokos hőmérséklet uralkodik és 80-100% közötti a relatív páratartalom. Ilyen körülmények között a testünk aktív izzadásba kezd, és megemelkedik a hőmérséklete 1-1,5 fokkal. Emiatt a vérkeringés gyorsabbá válik, emelkedik a pulzusszám, az erek tágulása miatt pedig csökken a vérnyomás.

Szív- és érrendszeri hatások

A gőzkabinban a szervezet elkezd aldoszteront termelni, ami a vérnyomás szabályozásáért felelős hormonok egyike. Ennek köszönhető, hogy a gőzkabint megnyugtatónak érezzük. Kutatásokkal bizonyították, hogy az idősebbek esetében a gőzkabin használatának jótékony hatása van a végtagok vérkeringésére is.

Stresszcsökkentő hatás

A fent említett vérnyomáscsökkentő hatáson kívül nem szabad megfeledkeznünk arról sem, hogy a rendszeres gőzfürdőzés lényegesen csökkenti a kortizolszintet (stressz hatására keletkezik a szervezetben), ezáltal nyugtató hatást fejt ki, így gyakorolva pozitív élettani hatásokat.

Neked is jól jönne egy saját wellnesstér a lakásodba? Egyelőre csak a masszázsmedencékkel szemezel, vagy kipróbálnád, milyen is a gőzkabin? Nézd meg a Caldera Spas oldalán, milyen lehetőségeid vannak, hogy kialakíthasd álmaid otthonát!

Támogatás a légutaknak

A magas hőmérséklet és páratartalom segít a tüdő és a légutak megbetegedéseinél. Enyhíti az asztma, a hörghurut és a rekedtség tüneteit. Ezenfelül a kisebb, megfázással kapcsolatos betegségek (például torokfájás vagy köhögés) esetén is jó szolgálatot tesz.

Bőrregenerálódás

Főként a téli hideg időszakban jellemző, hogy a bőr kirepedezik, kiszárad. Ilyen esetekre hatásos tud lenni a gőzfürdő, ami javítja a kiszáradt bőr állapotát, az elhalt hámsejteket pedig könnyedén el lehet utána távolítani egy enyhébb dörzsöléssel is akár.

Edzés előtt vagy után

Köztudott, hogy az edzéseknek csak úgy szabad nekiállni, ha előtte alaposan bemelegítettünk, hiszen ezzel több sérülést is el lehet kerülni. Kutatások bebizonyították, hogy azoknak, akik edzés előtt gőzfürdőt vettek, sokkal rugalmasabb volt a térdízületük.

Ahogy már az elején is olvasható volt, a gőzfürdő hatására megemelkedik a pulzus. Ezt tudjuk kihasználni akkor, ha edzés utánra időzítjük a gőzölést, hiszen így tulajdonképpen elnyújthatjuk az edzés hatásait. Természetesen nem lehet kiváltani vele a mozgást, de annak a hatékonyságát mindenképpen fokozza.

(Szponzorált tartalom)


Így lettek a szexuális játékszerekből digitális kütyük
Így lettek a szexuális játékszerekből digitális kütyük
Lassan már senkit sem lep meg, hogy egy intim segédeszköznek legalább olyan jól kell tudnia csatlakoznia a wifihez vagy egy telefonhoz, mint a viselőjéhez, használójához.
Intelligens, terhelhető szerverek a hatékony munkavégzéshez
Intelligens, terhelhető szerverek a hatékony munkavégzéshez
A digitalizáció fejlődésével párhuzamosan a szerverpiac is napról napra bővül. Így a legnagyobb globális techóriások, mint a Lenovo vagy a Dell szerver üzletága is folyamatosan növekszik. Egyre újabb és újabb megoldások jelennek meg a kínálatukban. Az, hogy melyiket válasszuk, függ a munkaterheléstől és az egyéni igényeinktől is.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.