Naponta kétszer indulhat útra a szuperszonikus rakétameghajtású repülőgép

2024 / 07 / 22 / Bobák Zsófia
Naponta kétszer indulhat útra a szuperszonikus rakétameghajtású repülőgép
Megkapta az engedélyt a szuperszonikus repülésre az Mk-II Aurora.

A jövőben naponta többször tervezik indítani a Dawn Aerospace által fejlesztett Mk-II Aurora gépet, amelyet egyfajta rakéta-repülőgépnek tervez a cég és egyedi megoldást képvisel majd a légi szállítás terén.

A Dawn Aerospace évekkel ezelőtt kezdett dolgozni rakétameghajtású járművén, ami szuborbitális magasságba fogja szállítani a rakományait, a fő cél, amit a gyártó megcélzott a 100 kilométeres magasság. Ezt rendkívül gyorsan, szuperszonikus sebességgel haladva éri majd el az Mk-II Aurora és utódjai, előreláthatólag Mach 3-at meghaladó tempóval, a szuperszonikus sebességgel zajló tesztekre pedig már meg is kapta az engedélyeket a jármű az új-zélandi Polgári Légiközlekedési Hatóságtól (CAA). A rakétameghajtású repülőgép, illetve űrrepülőgép nagy előnye a gyorsaságon kívül az újrafelhasználhatósága, ami lehetővé teszi, hogy a járművet naponta többször is bevessék egymást rövid időn belül követő missziók során, ezzel nagyban növelve a szuborbitális pályára eljutatott szállítmányok mennyiségét.

A repülőgép pilóta nélkül működik és a szokásos gépekhez hasonlóan horizontálisan száll fel, vagyis kifutópályáról indítható, majd parabolikus pályán éri el a kellő magasságot és a Mach 3-as sebességet. A jármű végső, kereskedelmi változatát (Mk-III) távolról irányítják majd és gazdaságosabbá teheti a légi közlekedést és az űr határának elérésére új megoldást biztosíthat a gyártó elmondása szerint. A rakományok között a jövőben többek között az űrprogramok elősegítésére, az időjárás monitorozására és a Föld megfigyelésére alkalmas eszközök kaphatnak helyet.

(Fotó: Dawn Aerospace)


Alakváltó repülőket tesz lehetővé ez az ultraerős, de nagyon rugalmas anyag
Alakváltó repülőket tesz lehetővé ez az ultraerős, de nagyon rugalmas anyag
Az új anyaggal olyan repülőket lehetne gyártani, amelyek szárnya mindig képes az aerodinamikai szempontból legelőnyösebb formát felvenni.
Vadul pusztítják az oroszok az amerikai tankokat – ezért Teslává kell őket alakítani
Vadul pusztítják az oroszok az amerikai tankokat – ezért Teslává kell őket alakítani
Az ukrajnai háború tűzében születik meg a jövő harckocsija – de milyen lesz? Ez derül ki a cikkünkből.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.