Agyműtéttel, a mikrobákkal és a pénzügyi tudatossággal ismerkedhetnek a gyerekek

2026 / 06 / 13 / Ujlaky-Gazdag István
KinderuniWien 2026 programsorozat július 13. és 25. között várja a tudomány iránt érdeklődő fiatalokat Bécsben. Több mint 4000, 7 és 12 év közötti gyermek számára nyílik lehetőség, hogy interaktív foglalkozásokon ismerkedjenek meg a tudomány legkülönfélébb területeivel, míg a kíváncsiság és az aktív részvétel áll a középpontban. Az esemény célja, hogy ösztönözze a gyerekeket a jövőjük aktív alakítására.
Legújabb cikkeinkért kövess minket a Rakéta Google News oldalán is!

Ha nyár, akkor KinderuniWien: idén is megnyitják kapuikat a bécsi egyetemek és kutatóintézetek a gyermekek előtt.

Július 13. és 25. között rendezik meg a KinderuniWien 2026 programsorozatot, amely Európa egyik legjelentősebb tudományos ismeretterjesztő kezdeményezése fiatalok számára.

A 24. alkalommal megrendezett eseményen több mint 4000, 7 és 12 év közötti gyermek vehet részt. A programba hat egyetem, egy főiskola, két kutatóintézet és mintegy 600 kutató kapcsolódott be. A fiatalok előadásokon, workshopokon és interaktív foglalkozásokon ismerkedhetnek meg a tudomány legkülönbözőbb területeivel,

a természettudományoktól és az orvostudománytól kezdve a környezetvédelemen át egészen egészen a gazdasági és demokratikus témákig.

Az idei év mottója a „jövő ereje”. A szervezők célja, hogy a gyerekek kíváncsian, nyitottan és aktívan alakítsák saját jövőjüket. A programok között szerepel többek között az agyműtétek világa, a mikrobák szerepe a mindennapokban, a klímavédelem vagy éppen a pénzügyi tudatosság témája.

A gyermekegyetem egyik legfontosabb küldetése, hogy a résztvevők kötetlen környezetben kérdezhessenek és fedezhessék fel a világot.

Vizsgák és számonkérés helyett a kíváncsiság áll a középpontban. A gyerekek maguk állíthatják össze saját programjukat, az előadások jellemzően 1-2 órásak.

Önkénteseket várnak

A KinderuniWien 2026 összesen 370 foglalkozást kínál közel 20 000 férőhellyel. A kurzusokra június 16-tól lehet jelentkezni, emellett önkénteseket is várnak a szervezők. A regisztrált résztvevők diákigazolványt kapnak, amely belépést biztosít az előadásokra.

A rendezvény július 13-án nyitóelőadással indul, a programsorozat pedig hagyományos „diplomaosztóval” zárul a Bécsi Egyetem dísztermében. A KinderuniWien programját a szövetségi tudományos minisztérium és Bécs városa támogatja.

(Forrás: Bécs Város Nemzetközi Irodák, nyitókép: Kinderuni on Tour © Kinderbüro der Universität Wien/APA/Martin Hörmandinger)

Itt állíthatod be, hogy a Rakéta az elsők között legyen a Google keresőben

Sose felejtsd otthon, ha utazol: ez a zsebtolmács lehet a legjobb barátod egy idegen országban
Sose felejtsd otthon, ha utazol: ez a zsebtolmács lehet a legjobb barátod egy idegen országban
A zsebtolmács, ami tényleg működik: ilyen a Vasco Translator M4.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.