Az óriási akkugyárak után jönnek az óriási hidrogéncella-gyárak?

2023 / 12 / 12 / Traffix
Az óriási akkugyárak után jönnek az óriási hidrogéncella-gyárak?
Jelenleg évi 16 ezer, 2026-ra évi ötvenezer, hidrogénből elektromos energiát termelő járműipari üzemanyagcella készül az új francia gyárban.

Európában talán a francia járműipar veszi a legkomolyabban a hidrogénalapú járműhajtás ügyét, több márka is fejleszt illetve gyárt hidrogénnel üzemelő kisteherautókat. (Különösen érdekes ez, tekintve, hogy állami szinten viszont Németország a legelkötelezettebb a hidrogén-infrastruktúra, a közúti közlekedés rendszerét lefedő hidrogén-töltőállomások hálózatának kialakításban.) Akárhogy is, Európa legnagyobb hidrogéncella-gyára Franciaországban épül, sőt: részben már meg is épült, működik.

Ez még a februári látványterv-videó az immár átadott üzemről:

A Symbio, a Forvia, a Michelin és a Stellantis vegyesvállalata idén decemberben felavatta első üzemanyagcellás gigagyárát, a SymphonHyt. A franciaországi Saint-Fons-ban található üzemben jelenleg évi 16 000 üzemanyagcellát gyárthatnak, de a termelést 2026-ra akár 50 ezerre is feltornázhatják. Ezzel a gyár Európa legnagyobb üzemanyagcella-gyártó telephelye lesz.

A hivatalos közlemény a gyár termelésének elindításáról éppúgy "gigafactory"-ról beszél, ahogy azt a hatalmas akkumulátorgyáraknál már megszoktuk, de ez azért - még - nem ugyanaz a giga. A Tesla sanghaji Gigafactoryja például jelenleg évi 950 ezer elektromos autó-akkumulátor előállítására képes; ez nagyságrendi különbség a hidrogéncella és a lítiumakku gigája között.

(Forrás: Traffix.hu - Ésszerűbb Közúti Közekedésért Egyesület)


Tényleg rémes hatása van az azték halálsípnak az emberi agyra
Tényleg rémes hatása van az azték halálsípnak az emberi agyra
Az agyi szkennelés szerint kifejezetten kísérteties hatással van a síp az emberi agyra, ami a leginkább az uncanny valley jelenségre hasonlít.
422 millió éve kifejlődött sejtből készítettek egy állatot
422 millió éve kifejlődött sejtből készítettek egy állatot
Olyan sejtből nyerték ki a gént, amely ősibb, mint maga az állati élet a Földön.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.