Az AngGo ülést a koreai UNIST (Ulsan National Institute of Science and Technology) mérnökei fejlesztették azzal a céllal, hogy a beltéri közlekedés újabb formáját alapozzák meg és azok számára is kényelmes megoldást nyújtsanak a séta kiváltására, akik nem szeretnék sok mozgással fárasztani magukat.
Az ülés legérdekesebb jellemzője, hogy kétféle üzemmódban is működik: egyrészt tud autonóm módon közlekedni, így egy potenciális felhasználó megjelenése esetén egyszerűen odagurul az emberhez, másrészt indulás után átvált lábbal irányítható üzemmódba - ekkor már a felhasználó vezérli a lábtámaszon található platform segítségével. Az AngGo belsejébe csomagokat is lehet pakolni, ami még inkább megkönnyíti a beltéri közlekedést.
Az eszközt emiatt főként repülőtereken, bevásárlóközpontokban és más forgalmas közösségi terekben lehet optimálisan alkalmazni, valamint az idősebbek mozgását is könnyítheti, egyúttal a bicikli, - és rollermegosztó szolgáltatások épületeken belül használható alternatíváját kínálja.
"A cél egy Megosztott Beltéri Okos Mobilitási eszköz fejlesztése és annak biztosítása hogy az AngGo-N gyakorlatias módon eleget tesz a felhasználók kívánalmainak."
- írják a mérnökök a találmány bemutatásában.
A feltalálók az "okosüléssel" kapcsolatban kiemelik, hogy alkalmazása közben lehetséges mindkét kéz szabad használata, vagyis az utasai az út alatt is tudnak másokkal gesztikulációval kommunikálni vagy akár tableten a munkájukat végezni, esetleg olvasni. Az ülés eközben maximum 8 km/h-ás sebességgel biztonságosan navigál keresztül bármilyen forgalmas terepen a rajta elhelyezett szenzorok segítségével. Az AngGo prototípusát már tesztelik, de a jármű egyelőre nem fog megjelenni a reptereken és más létesítményekben, mivel a próba csak a koncepció életképességének bizonyítását szolgálja.
(Fotó: UNIST)