A Facebook mesterséges intelligenciája egyetemi szintű matematikai feladatokat old meg

2020 / 01 / 16 / Justin Viktor
A Facebook mesterséges intelligenciája egyetemi szintű matematikai feladatokat old meg
A gépek javulnak a matematika feladatokban, a Facebook mesterséges intelligenciája (MI) például másodpercek alatt vált képessé megoldani az egyetemi szintű számítási problémákat.

A Facebook MI Research intézetében François Charton és Guillaume Lample több tízmillió, számítógép által véletlenszerűen generált számítási probléma megoldásával tanította meg erre az MI-t. A problémák matematikai feladatok voltak, köztük integrálás, mely egy általános módszer a kalkulusban, egy görbe alatti terület megadására.

A megoldások megtalálásához a MI a természetes nyelvfeldolgozást (NLP), egy számítógépes eszközt használt a nyelv elemzésére. Ez úgy működött, hogy az egyes feladatok matematikáját egy mondatnak tekintette változókkal, amelyeket általában x jelöl, (ezek felelnek meg a főneveknek) és műveletekkel, mint például a négyzetgyök megtalálása (ezek az igék). Az MI ezután megoldássá „fordította le” a problémát.

Amikor a tudósok 500 számítási problémával tesztelték, a MI megdöbbentő, 98 százalékos pontossággal talált megoldást. A matematikai feladatok megoldására szolgáló szokásos programnak, melyet összehasonlításként használtak, csak 85 százalékos volt a pontossága ugyanazon problémákra vonatkozóan.

A csapat differenciálegyenleteket is betáplált a MI-ba, olyan újabb egyenleteket, amelyek megoldásához több más eszköz mellett integrálás is szükséges. Ezeknek az egyenleteknek a megoldásában az MI nem volt olyan ügyes, csak 81 százalékban sikerült megtalálni a helyes megoldást a könnyebbik feladatnál, és 40 százalékban a keményebb típusúnál.

Ennek ellenére több esetben helyesen tudott válaszolni olyan kérdésekre, amelyek összezavarták a hagyományos matematikai programot.

“A kalkulus problémák elvégzése számítógépen nem különösebben hasznos a gyakorlatban, ám további tanulással a MI egy nap képes lesz olyan matematikai problémákat is megoldani, amelyek az emberek számára túl nehezek” - mondta Charton.

“A MI hatékonysága időt takaríthat meg az emberek számára más matematikai feladatok elvégzésében, például tételek bizonyításakor” - mondta Nikos Aletras a brit Sheffieldi Egyetemen.

(Forrás: NewScientist Képek: Needpix, Piqsels)


Bárki is lesz az amerikai elnök, a Google és a Facebook nem fognak túl jól járni
Bárki is lesz az amerikai elnök, a Google és a Facebook nem fognak túl jól járni
Donald Trump alelnök-jelöltje, J. D. Vance, és a legvalószínűbb demokrata elnökjelölt, Kamala Harris sem lenne könnyű ellenfél a Szilícium-völgy nagyvállalatainak.
Átírhatja az élet keletkezését az óceán mélyén talált sötét oxigén
Átírhatja az élet keletkezését az óceán mélyén talált sötét oxigén
A bolygón a jelenleg ismert élethez szükséges az oxigén, ami biológiai úton keletkezett fény segítségével fotoszintézissel. Vagy mégsem? Egy mostani, döbbenetes felfedezés szerint az oxigén előállításához sem fényre, sem biológiai folyamatokra nincs feltétlen szükség. Az óceán mélye olyan titkát fedte fel, ami mindent megkérdőjelez.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.