A Motorola az idei Lenovo Tech World rendezvényen mutatta be azt a telefonkoncepcióját, amivel igencsak eltávolodott a korábbi elképzelésektől az okostelefonok kialakítását illetően: az eszköz már nem csak telefonként, hanem okoskarkötőként is tudna funkcionálni a hajlítható kijelzőjének köszönhetően.
A hajlítható kijelző egy puha anyagból készült, mágneses hátlapra csatlakozik és a készüléket gond nélkül lehet görbíteni szükség esetén, de igény szerint hagyományos, kiegyenesített pozícióban is alkalmazható. A kijelző FHD (Full High Definition) POLED-ből áll, ami az OLED egy formája, a nevében a p betű a plasztikra, azaz műanyagra utal. A merev üvegbevonat felváltása a hajlékonyabb műanyag összetevővel nagy előnyt jelent a hajlítható kijelzők készítésében és valamivel olcsóbb megoldás is a gyártás során. A Motorola POLED-re alapozott adaptív kijelző koncepciója legalább három fajta alkalmazási módot tesz elérhetővé a felhasználók számára: egyenes állapotban 6.9″ kijelzőméretű, szokványos okostelefonként működik az eszköz, félig behajlítva 4.6″ kijelzővel videochateléshez alkalmas, míg teljesen begörbítve karon hordható verzió válik belőle.
A képernyőt az Androidos rendszer automatikusan az éppen aktuális állapothoz adaptálja, de az első két pozícióban a teljes felhasználói felület megegyezik, csak a csuklón viselhető változat tér el ettől és ad okosórához hasonlítható élményt.
Elméletben. Bármennyire is jól hangzik egy olyan telefon ötlete, amit nem szükséges a táskába vagy zsebbe elpakolni, majd onnan előhúzni, ha ellenőrizni akarjuk az e-mailjeinket és üzeneteinket, ehelyett egyszerűen felcsatolhatjuk a csuklónkra, a Motorola adaptív kijelzője nem fog megjelenni a boltokban. A cég csak koncepciónak szánta a mobilt, amivel a hajlítható kijelzők felhasználási módjainak változatosságát vizionálták és aminek utódai egyszer a jövőben akár konkrét termékek formájában is életre kelhetnek majd.
(Fotó: Motorola/Lenovo)