A legjobb fejlesztők versenyén huszonnégy órán át zajlott a programozás

2024 / 09 / 17 / Raketa.hu
A legjobb fejlesztők versenyén huszonnégy órán át zajlott a programozás
A Felvidékről is érkeztek programozói tehetségek a különleges hackathonra. A versenyen a csapatoknak 24 órán át kellett programozniuk, a feladatok középpontjában egy Parancssori Felület program fejlesztése állt.

Lezárult az ArubaCloud évente megrendezett programozói versenye, ami idén is nagy kihívást tartogatott a résztvevők számára, a fejlesztőknek ugyanis egy 24 órás programozói maraton keretében kellett megmérkőzniük az elsőségért. A verseny célja, hogy felkutassa a jövő IT-tehetségeit és a leendő programozókat segítse a fejlődésben, ehhez pedig jó lehetőséget ad a fiatal résztvevők számára a verseny akadályainak legyőzése és az itt szerzett tapasztalatok hasznosítása.

A hachatont az ArubaCloud a ComputerTrendsszel együttműködésben rendezte meg az Óbudai Egyetem Neumann Karán szeptember 14-én és 15-én, majd a 16-án tartott ünnepélyes díjátadó keretében derült ki, melyik csapat teljesített a legjobban és nyerte el az értékes díjakat. A versenyre felsőoktatási intézmények hallgatói jelentkezhettek és 3-5 fős csoportokban kellett az ArubaCloud szakértői által kidolgozott feladatokat megoldaniuk felhőkörnyezetben.

Az idei évben az előzőekhez képest négyszeresére nőtt a jelentkezők száma

- mondta el Puchard Balázs, az ArubaCloud regionális marketingmenedzsere - akik közül 12 egyetem hallgatóit válogatták be a csapatokba, köztük Felvidékről érkező diákokat is. A nyertesek egymillió forinttal és a hackathont támogató cégek jóvoltából további nyereményekkel gazdagodtak, köztük az MSI, a MediSpace és a PROGmasters és az Internet Szolgáltatók Tanácsának ajándékaival. A győztes csapat ezen felül elutazhat a 2025-ös Superbike világbajnokságra is, ahol megismerkedhetnek az Aruba Cloud versenyzői csapatával is. Az Aruba Racing 2015 óta a nagy múltú olasz motorgyártóval, a Ducatival együtt indítja a motorkerékpár-versenyen a versenyzőit, köztük a spanyol Álvaro Bautistát is.


Puchard Balázs, az ArubaCloud regionális marketingmenedzsere a 2024-es hackathon megnyitóján (Kép: Aruba Cloud Magyarország)

Az ArubaCloud nemzetközi, felhőszolgáltatásokat kínáló cég, amely az Európa-szerte IT adatközpontokat ellátó Aruba Group részét képezi. Az 1994-ben alapított vállalat központja Olaszországban található, de a csoport egy erős európai hálózatot is kiépített négy saját adatközponttal, amelyekből három Olaszországban és egy a Cseh Köztársaságban található, kiegészítve egy partner adatközpont-hálózattal Franciaországban, az Egyesült Királyságban, Németországban és Lengyelországban.

Az Aruba az induló cégektől kezdve egészen a nagyvállalatokig minden ügyfélnek kínál ideális felhőalapú megoldásokat, amelyek előnye az adatok helyben történő tárolásával összehasonlítva, az esetek javában biztonságosabbak, gyorsabbak és egyszerűbben reagálnak az igények változásaira. A cloud szolgáltatások, köztük a Public Cloud, Virtual Private Cloud, Cloud Backup és Cloud Object Storage szolgáltatások optimálisak lehetnek virtuális infrastruktúra kialakításához, adatok archiválásához és megosztásához, katasztrófa-helyreállítási tervek létrehozásához, külső biztonsági mentések megoldásához vagy akár SaaS megoldás kifejlesztéséhez is. Az Aruba 24 leányvállalata több mint 16 millió felhasználót szolgál ki és 2,7 milliárd domaint regisztráltak náluk, Magyarországon is a domainregisztráció az egyik legfontosabb szolgáltatásuk. Ahogy azt Vargáné Parrag Jolán, az Aruba Cloud magyarországi képviseletének vezetője a díjátadón elmondta, az Aruba 2014-ben elnyerte a .cloud domain regisztrációs jogait, ami azt jelenti, hogy az ilyen végződésű domainneveket 2014 novemberétől csak a vállalat hozzájárulásával lehet regisztrálni.

A vállalat a fenntarthatóságra is hangsúlyt helyez, amelyet az Olaszországban és Európában kialakított zöld adatközpont-hálózattal garantálnak. A cég egyik legkülönlegesebb adatközpontja a Milánó mellett lévő Ponte San Pietróban felépült kampusz, ahol 200 ezer felszíni területen működik a rendszer és ahol 60 MW energiát termelnek saját tulajdonú vízerőművel és fotovoltaikus teleppel, a szerverek hűtését pedig geotermikus rendszerrel oldják meg.

A cég magyar leányvállalata számára is lényeges a társadalmi szerepvállalás, ennek érdekében több programot is indítottak, például a We START you UP projektet, ami az induló vállalkozásoknak három éven át biztosít ingyenes technikai támogatást és más előnyöket, de a 24 órás programozói maraton is a tehetséggondozás célját szolgálja.


Zajlik a programozás az Óbudai Egyetemen tartott hackathonon (Kép: Aruba Cloud Magyarország)

Az idei verseny feladványait az Aruba fejlesztője, Giuseppe Ricioppo ismertette, ez alapján a résztvevőknek négy feladatot kellett megoldaniuk, amelyek célja az API (Alkalmazásprogramozási Felületek) használatával olyan megoldásokat tervezni és implementálni, amelyek fókuszában az automatizáció és integráció áll. A feladatok során lényeges volt az Aruba Cloud felhasználók számára megfelelő flexibilitást biztosítani API integrációk révén és szintén API segítségével szolgáltató-specifikus Kubernetes Cluster Autoscalert fejleszteni.

A feladatok középpontjában egy Parancssori Felület (CLI) program fejlesztése áll, amely az Aruba Cloud szolgáltatásaival kommunikál a biztosított API-k segítségével.

A résztvevőknek egy olyan eszközt kellett tervezniük, amely lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy hatékonyan kezeljék, telepítsék és irányítsák a felhő erőforrásokat a terminálon keresztül, az API-k kihasználásával olyan műveletek végrehajtására, mint az erőforrások biztosítása, a felügyelet, vagy az automatizálás a felhőkörnyezetben.

A verseny igen szoros eredménnyel zárult, az első hely mindössze egy-két ponton múlt, így az első három helyezetten kívül sok különdíjas is elismerésben részesült.

A verseny harmadik helyezettje a Budapesti Műszaki Egyetem hallgatóiból álló Byte, második helyezettje a Corvinus Egyetem csapata, a Boss Mode, az első helyezett pedig a Szegedi Tudományegyetemről érkező Second Chance lett.


A győztes csapat, a Second Chance a díjátadón (Kép: Aruba Cloud Magyarország)

A díjátadó lezárásaként a csapatok női tagjai különdíjban részesültek, hiszen, ahogy azt a díjakat átnyújtó Fainné Lacsny Éva, a Magyarországi Vezető Informatikusok Szövetségének ügyvezető titkára elmondta, az informatika világában helyt álló nők támogatása fontos feladat. A hackathonon összesen négy női résztvevő részesült az elismerésben.

(Fotó: Aruba Cloud Magyarország, Aruba, Kobus Louw/Getty Images)


Egy egyszerű megoldás, amivel végre ténylegesen kihasználhatod azt a sávszélességet, amiért fizetsz
Egy egyszerű megoldás, amivel végre ténylegesen kihasználhatod azt a sávszélességet, amiért fizetsz
A legtöbb ember valószínűleg nem is tud róla, de a sávszélességnek, amiért komoly pénzeket fizetnek az internetszolgáltatójuknak, csupán egy részét használják ki. Most mutatunk egy olyan megoldást, amivel ez a probléma egyszer s mindenkorra megoldható.
Megfogni a jövő építőit – Bálint Attila-interjú
Megfogni a jövő építőit – Bálint Attila-interjú
Szülő–gyermek kapcsolatra alapuló közös programokkal – például golf- és vitorlásversenyekkel – igyekszik előmozdítani a generációváltás kérdését a Raiffeisen Bank. Az intézmény az egyre szélesebb körű banki és befektetési megoldások mellett olyan eseményeket is szervez, amelyeken a fiatalabbak és az idősebbek egyaránt jól érzik magukat, érdeklődésük összeér. A jelenünkben „turbósodó” generációváltás tematikájáról kérdeztük Bálint Attilát, a Raiffeisen Bank privátbanki üzletágának a vezetőjét.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.