Ember

Tényleg a felső egy százalék irányítja az egész világot?

A radiocafé Kávézó a világ végén című műsorának vendége Pogátsa Zoltán közgazdász-társadalomkutató, A globális elit című könyv szerzője volt.
Techno

Hogyan változtatták óriási szivaccsá Los Angelest?

A radiocafé Kávézó a világ végén című műsorában beszélgettünk az elmúlt hetek legizgalmasabb, a fenntarthatósággal és a jövővel kapcsolatos híreiről.
Techno

Így tervezik a permakultúrás rendszereket, amik nem csak az ember igényeit veszik figyelembe

A radiocafé Kávézó a világ végén című műsorának vendégei Szalai Zita és Kulcsár Balázs voltak, a Magyar Permakultúra Egyesülettől.
Techno

Holdjárót és spektrométert küldene egy magyar cég a Holdra, csak nem olyan könnyű eljutni oda

A radiocafé Kávézó a világ végén című műsorának vendége Dr. Pacher Tibor fizikus, a Puli Space Technologies alapítója volt.
Bolygó

Így lesz az embernek lélegzetelállító angolkertje vegyszerek nélkül

A radiocafé Kávézó a világ végén című műsorából kiderült, hogy hogyan dolgozik Szomoru Miklós kertész, és hogy mi köze a jövőhöz és a fenntarthatósághoz a kerteknek és a kertészeknek.
Bolygó

Hogyan változott meg Magyarország hozzáállása az ár- és belvizekhez?

A radiocafé Kávézó a világ végén című műsorából ez is kiderült, és arról is szó esett, hogy miért érdekünk még nekünk, magyaroknak is, hogy a tengerek jobb állapotban legyenek.
Bolygó

Már Magyarországon sem sci-fi a precíziós mezőgazdaság

A radiocafé Kávézó a világ végén című műsorából kiderült, hogy például itthon is műholdképek alapján elemzik a biomasszát a gazdák.
Techno

Hogyan néz ki az eldobható fényképezőgépek digitális utódja?

Erről is szó esett a radiocafé Kávézó a világ végén című műsorának idei utolsó adásában.
Techno

Hogyan lett a pesti filmrendezőből önellátó remete a Tisza-tó mellett?

Ennek járt a végére a legutóbbi Kávézó a világ végén, a radiocafén.
Bolygó

Hogyan működhetne fenntarthatóan a világ tizedik legkisebb országa?

Málta ambíciózus terveiről szólt a legutóbbi Kávézó a világ végén, a radiocafén.
Techno

Hogyan lesz bármilyen szerves hulladékból növényi táp egy nap alatt?

Erről szólt a legutóbbi Kávézó a világ végén, a radiocafén.
Bolygó

Valóban a hidrogén lesz a klímasemlegesség záloga?

Erről szólt a legutóbbi Kávézó a világ végén, a radiocafén.
Techno

Az MI-vezérelte zöld lámpáktól a Ray-Ban új okosszemüvegéig

Az elmúlt hónap legérdekesebb technológiai sztorijairól beszélgetett kollegánk a radiocafé Kávézó a világ végén című, az élhető jövővel foglalkozó műsorában.
Ember

Maratoni programozás a felhőben - lezárult az embert próbáló hackathon

Az ArubaCloud megrendezte hagyományteremtő programozói versenyét, aminek keretében új, innovatív megoldásokon dolgoztak a résztvevő hallgatók.
Techno

Elkészült az első, Magyarországon gyártott okostelefon

A Nokia márkanév alatt megjelenő XR21 egy limitált kiadást is kapott annak örömére, hogy a HMD Global Európába hozta a gyártást.
Techno

Az 570 ezer forintos kérdés: megéri-e új iPhone-t venni?

Tartogat-e újdonságokat az iPhone 14 Pro valakinek, aki már a sokadik iPhone-ját nyúzza? És mit tud mutatni a készülék egy olyan felhasználónak, aki az elmúlt években szinte az összes itthon bemutatott androidos csúcskészüléket kipróbálta? A Rakéta két szerzője két radikálisan különböző nézőpontból vizsgálta meg az Apple szeptemberben bemutatott új telefonját, de végül mégis egészen hasonló következtetésekre jutottak.
Techno

A FedEx nyugdíjba küldi Roxót, a robotfutárt

Az egyik legnagyobb szállítmányozási és csomagküldő cég, az egyesült államokbeli FedEx leállítja Roxo elnevezésű futár robot szolgáltatását. Ezt Sriram Krishnasam, a vállalat szervezeti átalakításokért felelős vezetője jelentette be nemrégiben a cég alkalmazottainak küldött levelében.
Tudás

4,5 millió forint összdíjazású versenyen mérkőzhetnek meg az ország legkreatívabb iskolásai

A Samsung és az EdisonKids által meghirdetett „Megoldások a holnapért” verseny lényege, hogy a diákok és tanáraik egy-egy aktuális társadalmi kérdésre saját, innovatív megoldást találjanak. A diákcsapatok több fordulón keresztül profi szakemberek és egy szakmai zsűri segítségével dolgozhatják ki ötleteiket.
Tudás

Hogyan tud eltartani tizenegy milliárd embert a globális mezőgazdaság?

Az Egyesült Nemzetek Szervezetének számításai alapján a Föld népessége 2100 környékére érheti el a tizenegy milliárd főt, de a MATE rektorhelyettesének, Mezőszentgyörgyi Dávidnak elmondása szerint a mezőgazdaság valójában már most is tizenegy milliárd ember számára elegendő élelmiszert állít elő, csak ennek jelentős részét elpazaroljuk. Mi a megoldás a növekvő igényekre?
Ember

Jó informatikus lenne a lányomból?

Ahhoz, hogy ez kiderüljön, nem kell közösen programozni a hétvégéken. Elég egy vonzó képet tárni elé, és hagyni, hogy kialakuljon róla a véleménye.
Techno

Mit tud egy csúcskategóriás fogkefe? Megsértődik, de csak miattad teszi!

Nem feltétlenül gondolkodik az ember abban, hogy 100 000 Ft-ot adjon ki egy fogkefére. Pedig van értelme. Teszteltük az Oral-B iO 9N-et, és meglepődtünk.
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.