A SpaceX kétszer olyan magasra akarja felvinni az űrturistákat, mint az ISS

2020 / 02 / 26 / Justin Viktor
A SpaceX kétszer olyan magasra akarja felvinni az űrturistákat, mint az ISS
A SpaceX ugyanolyan típusú űrhajókra kínál jegyeket az űrutazásra vágyók számára, mint amelyek a NASA űrhajósait eljuttatják a Nemzetközi Űrállomáshoz (ISS).

A Space Adventures űrturisztikai társasággal folytatott partnerség révén négy jegy kerül értékesítésre, hogy messze az ISS fölé emelkedjenek egy Crew Dragon kapszulában.

A Space Adventures nem számít újoncnak az űrturizmus játékában: 2001 és 2009 között hét magánszemélyt küldött a Nemzetközi Űrállomásra az orosz Szojuz hajó fedélzetén, tízmillió dollárt számítva fel utazásonként. Azóta is folytatják az űrbe szóló jegyek értékesítését olyan gazdag személyek számára, mint például Sergey Brin, a Google társalapítója, bár újabb űrrepülés egyelőre nem történt.

Most viszont a cég készen áll arra, hogy folytassa a repüléseket. Az SpaceX Crew Dragon űrhajóját úgy fejlesztették ki, hogy a NASA űrhajósait eljuttathassák az ISS-re, és márciusban sikerrel befejezték a személyzet nélküli tesztrepülést az ISS-re. Az első legénységgel folytatott küldetést idén tervezik.

A turistákkal folytatott járat majd ezt követően, 2021 vagy 2022 végén indulhat, de más úton halad majd. A misszió során legfeljebb öt napig keringenek a Föld körül az ISS-nél kétszer-háromszor magasabban lévő tengerszint feletti magasságban, tweetelte a Space Adventures vezérigazgatója, Eric Anderson.

"A misszió árát nem tesszük közzé, de a többi orbitális űrrepülési lehetőséghez hasonló tartományban vannak" - mondta Stacey Tearne, a Space Adventures képviselője.

Az az ISS-re tett utazáshoz hasonló egyéb űrkalandok repüléseinek árai körülbelül 20 millió dollártól (6,2 milliárd forint) a jövőben a hold körüli forduló körülbelül 150 millió dolláros (46,5 milliárd forint) beugrójáig terjednek.

(Forrás: NewScientist Képek: SpaceX)


 


Továbbra is hódít a párját ritkító hungarikum, ami a jövő tudósait és művészeit adja a világnak
Továbbra is hódít a párját ritkító hungarikum, ami a jövő tudósait és művészeit adja a világnak
Az Országos Tudományos Diákköri Tanács (OTDT) által szervezett Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) sok évtizedes hagyománya mára széles körű népszerűséget ért el, és fontos kiindulási pont lehet a hazai és határon túli tehetségek számára a jövőbeli karrierjük felé vezető úton. A 2025-ös, 37. konferencia előtt az OTDK céljáról és működéséről Prof. Dr. Szendrő Péter örökös elnök úrral és dr. Cziráki Szabinával, az OTDT titkárával beszélgettünk.
Testközelből élhetjük át az első sikeres kereskedelmi holdra szállást
Testközelből élhetjük át az első sikeres kereskedelmi holdra szállást
A Firefly Aerospace az első magáncég, aminek sikerült saját leszállóegységgel landolni a Holdon.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.