A tehenek tudják mi a bőgés, beszélgetnek egymással az ételről és az időjárásról is

2020 / 01 / 27 / Justin Viktor
A tehenek tudják mi a bőgés, beszélgetnek egymással az ételről és az időjárásról is
A tehenek persze nem éppen úgy beszélnek, mint ahogy egy embertől elvárnánk, de megvan a saját kommunikációs nyelvük. Arra is találtak bizonyítékot, hogy az egyes tehenek egyéni önkifejezésre is képesek.

A Sydney-i Egyetem új tanulmánya hírt ad róla, hogy a tehenek beszélnek egymással az ételekről és az időjárásáról is. A háziasított tehenek rendkívül társas lények, csordákban élnek, mind természetes, mind pedig az ipari állattartás során kialakult környezetben. Ezeken az állományokon belül, a rövid és hosszú távolságra történő interakciókat (kommunikációt) vokalizáció  közvetíti.

A tehenek különféle érzelmi helyzetekben alkalmazzák egyéni hangjukat. Ez segít nekik fenntartani a kapcsolatot a csordával, és izgalmat, szexuális izgalmat, elkötelezettséget vagy szorongást fejeznek ki általa.

A tanulmány elkészítéséhez a tudósok 333 mintát rögzítettek a tehenek vokalizációjáról, majd akusztikus elemző programokkal elemezték azokat francia és olasz kollégáik segítségével. A kutatás során arra a következtetésre jutottak, hogy a gazdálkodóknak az egyes tehénhangok azonosítását-felismerését, be kellene építeniük a napi gazdálkodási gyakorlatba.

Alexandra Green Ph.D. hallgató a Sydney-i Egyetem Élet- és Környezettudományi Iskolájából elmondta:  "Megállapítottuk, hogy a szarvasmarhák vokális individualitása viszonylag stabil az érzelmileg terhelt gazdálkodási körülmények között."

"Ezen hangjellemzők megértésével a gazdák képesek lehetnek felismerni az állomány olyan állatait, amelyek külön figyelmet igényelhetnek. Alexandra kutatása nagyon lelkesítő. Olyan, mintha Google fordítót készítene a tehenek számára.”

- mondta Cameron Clark, a Sydney-i Egyetem docense. 

Green hozzátette:  „Korábbi kutatások már megállapították, hogy a szarvasmarha-anyák és az utódok kommunikálhatnak, egymással bőgés útján. Ez a tanulmány megerősíti, hogy a tehenek megőrzik ezt az egyéni hangot az életük során és az állományon belül is. Most először elemeztük ezeket a hangokat, hogy meggyőző bizonyítékkal szolgáljunk erről a tulajdonságukról."

Egy 2018 évi tanulmány már megállapította, hogy az állatok hasonló módon kommunikálnak egymással, mint az emberek. A mostani tanulmány a Science Reports folyóiratban jelent meg.

(Forrás: TechExplorist, Independent Képek: Unsplash)

 


Brazíliában már a cápákban is van kokain
Brazíliában már a cápákban is van kokain
Ez az első eset, hogy szabadon élő cápákban sikerült kimutatni a kokain maradványanyagait – súlyosbítja a helyzetet, hogy az összes vizsgált állatban megtalálták a kábítószer nyomait.
Átírhatja az élet keletkezését az óceán mélyén talált sötét oxigén
Átírhatja az élet keletkezését az óceán mélyén talált sötét oxigén
A bolygón a jelenleg ismert élethez szükséges az oxigén, ami biológiai úton keletkezett fény segítségével fotoszintézissel. Vagy mégsem? Egy mostani, döbbenetes felfedezés szerint az oxigén előállításához sem fényre, sem biológiai folyamatokra nincs feltétlen szükség. Az óceán mélye olyan titkát fedte fel, ami mindent megkérdőjelez.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.