Az első, 360 fokban látó, infravörös, elhajítható taktikai kamera mintha egy videojátékból érkezett volna

2024 / 09 / 15 / Felkai Ádám
Az első, 360 fokban látó, infravörös, elhajítható taktikai kamera mintha egy videojátékból érkezett volna
Az eszköz mintha a Metal Gear sorozatból vagy a Splinter Cell játékokból gurult volna elő, ám ha ezt még a SPOT robotkutyával kombinálják, akkor bepillantást nyerhetünk abba a jövőbe, ami már a jelen eszközeinek az integrációiból kezd kibontakozni.

A National Tactical Officers Association (NTOA) éves konferenciáján a Bounce Imaging bemutatta a legújabb taktikai helyzetfelismerő technológiai fejlesztését – írja a sajtóközlemény. A Pit Viper 360-at, a világ első 360 fokos hőkameráját pedig mintha egyenesen James Bond (a téma iránt igazán vájt fülüek kedvéért: Sam Fisher) taktikai kelléktárából vették volna kölcsön.

A Bounce Imaging taktikai rendszereit már most is világszerte használják az elit egységek, így nem meglepő mód a mostani eszközt is kifejezetten a biztonsági erők és a mentési személyzet számára tervezték, célja pedig, hogy forradalmasítsa a veszélyes környezetekben való tájékozódást. Mivel a kígyók hőlátással tájékozódnak, így ők ihlették az eszköz a nevét – a Pit Viper 360-ba hat hőleképező modult és egy inerciális mérőegységet (IMU) építettek, ezáltal alacsony késleltetésű, panorámás hővideót nyújt kompakt méretben, mindezt úgy, hogy az eszköz maga akkora, mint egy grépfrút. Hasonló videókat eddig csak több kamerával, és bonyolult beállítási módszerekkel lehetett előállítani.

Sietse Dijkstra, a Bounce Imaging technológiai igazgatója hangsúlyozta, hogy a kamera kifejezetten hatékony a stabilizált panorámavideók rögzítésekor, sőt, ami azt illeti, sokkal hatékonyabban működik, mint a hagyományos eszközök, mindezt úgy, hogy a rendszer mind méretében, mind pedig tömegében és energiaigényében is csökkent. A Pit Viper 360 várhatóan 2025 elején kerül kereskedelmi forgalomba.

A Bounce Imaging az NTOA konferencián bemutatta, hogy az eszköz integrálható a Boston Dynamics SPOT robotkutyájával is. Mint az ismert, SPOT lényegében egy gyors mozgású, négylábú, pilóta nélküli földi jármű (UGV), amely képes bonyolult környezetben navigálni és precízen manipulálni a tárgyakat. A Bounce Imaging 360 fokos kameráival kombinálva a két platform fokozott helyzetfelismerést nyújt, és kiterjeszti a kommunikációs hálózatokat, és így hatékony megoldást kínál a veszélyes területek biztonságos megtisztítására.

Mark Fargason, a Bounce Imaging operatív igazgatója rámutatott, hogy a pilóta nélküli rendszerek jövője a különböző platformok együttműködésében rejlik, ahol minden technológia kiegészíti a másikat. A SPOT és a Bounce Imaging kamerák közötti kooperáció remek példája annak, hogyan működhetnek együtt a különféle technológiák a mentési és a katonai személyzet biztonságának növelése érdekében.

(Kép: Bounce Imaging)


Szextechnológiai innovációk, amiket már ma ki lehet próbálni
Szextechnológiai innovációk, amiket már ma ki lehet próbálni
A virtuális valóság ebben az iparágban például már nem is annyira virtuális.
Ez a "rémálom-generátor" elmossa a valóság és a képzelet határát
A Pika 1.5 technikailag egy videógenerátor, de a rémálom-generátor kifejezés talán helyesebb lenne rá. Mutatjuk is, hogy miért.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.