DSN – a hálózat, mellyel a NASA a mélyűrbe küldött eszközeivel kommunikál 2021 / 09 / 11 / Felkai Ádám

Számtalan szondát és egyéb eszközt küldtünk már a mélyűrbe, de miként kommunikál a NASA ezekkel az eszközökkel? A megoldás a DSN, vagyis Deep Space Network, egy olyan hatalmas rádióantennákból álló hálózat, amely képes tartani a kapcsolatot a bolygóközi űrszondákkal is. (Emellett egyébként egyéb feladatokat is ellát, például rádiócsillagászati megfigyeléseket végez) A DSN-t a NASA Jet Propulsion Laboratory-ja üzemelteti, tehát ugyanaz az intézmény, amely több bolygóközi robotmissziót is irányít. A DSN három nagyobb intézményből áll a Föld körül, melyek egymástól egyenlő távolságra találhatóak: az USA-ban, Kalifornia közelében, Spanyolországban Madrid környékén, valamint Ausztráliában, Canberra közelében. Ezeket a helyeket direkt úgy jelölték ki, hogy a Föld forgása mellett is folyamatos lehessen a kommunikáció a szóban forgó űreszközökkel. A videó, egy hétvégi, virtuális túra keretében ezeket a helyszíneket mutatja be. Ha valaki kedvet érez rá, bele is hallgathat a DSN élő rádióforgalmába ezen az oldalon. (Kép: NASA/JPL, Forrás: NASA, Spacejunkie)
Így lettek a szexuális játékszerekből digitális kütyük
Így lettek a szexuális játékszerekből digitális kütyük
Lassan már senkit sem lep meg, hogy egy intim segédeszköznek legalább olyan jól kell tudnia csatlakoznia a wifihez vagy egy telefonhoz, mint a viselőjéhez, használójához.
A 6G hajnala: Optikai switchek és elektromágneses hullámmanipuláció
A 6G hajnala: Optikai switchek és elektromágneses hullámmanipuláció
A 6G technológia az optikai kapcsolás és a pontos elektromágneses hullámmanipuláció révén forradalmasítja a telekommunikációt, növelve a kapcsolódási sebességet és hatékonyságot.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.