Egy fotó, és bárkinek a személyiségét felvehetjük élő videókban

2024 / 08 / 18 / Bobák Áron
Egy fotó, és bárkinek a személyiségét felvehetjük élő videókban
A Deep-Live-Cam a deepfake egészen új szintjét hozza, de amennyire lenyűgöző a technika, legalább annyira veszélyes is.

Ahogy arról a Creative Bloq beszámolt, a GFPGAN gépi tanulási modellen alapuló programot a Hacksider nevű felhasználó tette közzé a Githubon egy rövid videót is mellékelve, amelyen Elon Muskot személyesítették meg a Deep-Live-Cammel.

Az elsötétített szobában készült videó alapján valószínűleg kevesen kételkednének benne, hogy azon valóban a Tesla és SpaceX vezetője látható, ami figyelembe véve, hogy hogyan készült a felvétel, több, mint figyelemre méltó. Bár a valódihoz megszólalásig hasonlító deepfake videókat eddig sem volt lehetetlen összehozni, ehhez legalább néhány jó minőségű forrásvideóra vagy különböző szögből készült fotóra volt szükség, a Deep-Live-Cammel azonban mindössze egyetlen egy fotó alapján húzhatjuk magunkra bárkinek az arcát, hogy azt aztán élő videókban használjuk.

Ez azonnal komoly etikai aggályokat is felvet, hiszen bár a készítők a program leírásában kikötik, hogy azt csak deepfake megjelöléssel lehet használni, a videókhoz pedig a megszemélyesített ember beleegyezése is szükséges, az már nyilvánvalóan csak a felhasználókon múlik, hogy eleget tesznek-e a felszólításnak. Bár az X-en közzétett videók alapján látható, hogy világosabb szobában a végeredmény azért kevésbé hiteles, nem nehéz belátni, hogy egy ilyen eszköz könnyen veszélyes fegyverré válhat a csalók kezében, akik a deepfake segítségével már eddig is hitelesen személyesítettek meg családtagokat, ügyfeleket, de még cégvezetőket is annak érdekében, hogy pénzt csaljanak ki a gyanútlan áldozatoktól.

Az emberek akkor képesek társadalmat építeni, ha bíznak egymásban, a deepfake pedig ezt a bizalmat ássa alá Milyen hatással van a deepfake, vagyis a mélyhamisítás a társadalmunkra? A témát részletesen körüljáró, frissen megjelent könyv bemutatóján 14 szakértő vitatta meg a jelenséget különböző szempontok alapján.


Hello Szülő! Ha a gyereked nem tud valamit, akkor téged fog kérdezni. De ha te szülőként nem tudsz valamit, akkor kihez fordulsz?
A digitális kor szülői kihívásairól is találhattok szakértői tippeket, tanácsokat, interjúkat, podcastokat a Telekom családokat segítő platformján, a https://helloszulo.hu/ oldalon.
Hogyan válasszunk külföldi egyetemet? És mennyibe fog ez kerülni a családnak?
Hogyan válasszunk külföldi egyetemet? És mennyibe fog ez kerülni a családnak?
Repül már a vén diák. Hová? Hová?
Hogyan vélekednek a magyarok a net veszélyeiről – és kik a leginkább fenyegetettek?
Hogyan vélekednek a magyarok a net veszélyeiről – és kik a leginkább fenyegetettek?
Hogy áll a magyar lakosság generációkra bontva a kiberbiztonsághoz? – Erről szól az ESET rendkívül átfogó felmérése, amelyből olyan meglepő eredmények is kiderülnek, hogy kik a romantikus csalások legfőbb célpontjai, miközben az adott csoport nem is nagyon ismeri ezt a fenyegetést.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.