Egy japán professzor megalkotta a világ első ízesített televízióját

2021 / 12 / 24 / Palotai Nándor
Egy japán professzor megalkotta a világ első ízesített televízióját
Már követni is nehéz, hogy ez hány dimenziós megjelenítésnek számít.

Elkészült a világ első íz-kijelzővel felszerelt, megnyalogatható televíziója a tokiói Meiji Egyetemen – szúrta ki a Reuters. Mijasita Homei professzor és nagyjából 30 tanuló egy ízleléssel kapcsolatos projekten dolgozik jelenleg, melynek során olyan eszközöket terveznek és építenek, mint például az ételek ízét gazdagabbá tevő okosvilla, vagy éppen az imént tárgyalt ominózus televízió.

A „Taste the TV” névre keresztelt berendezés 10 különböző anyagot tartalmazó tartályból keveri össze a kívánt ízt, majd ráspricceli egy filmrétegre, amit aztán a gép rásimít a képernyőre. A felhasználó innen nyalhatja fel a műsor ízét. A filmréteg helyett bármilyen más felületre, vagy ételre is fel lehet vinni az ízeket.

Homei professzor szerint a mostani járványhelyzetben találmánya sokaknak segíthetne kapcsolatot tartani a külvilággal. Az ízképernyős tévé segítségével ki sem kellene mozdulnunk otthonról, hogy a világ másik felén található étterem fogásait megkóstolhassuk, de Homei szerint a jövőben akár úgy tölthetnénk le a különböző ízeket, akár a zenét.

A professzor már több céggel is felvette a kapcsolatot, hátha más eszközökben is hasznát vennék az ízesítéshez kifejlesztett technikájának. Homei szerint a televízió darabja nagyjából 285 ezer forintba kerülne, ha elkezdenék a sorozatgyártását.

(Fotó: Reuters)


Így lettek a szexuális játékszerekből digitális kütyük
Így lettek a szexuális játékszerekből digitális kütyük
Lassan már senkit sem lep meg, hogy egy intim segédeszköznek legalább olyan jól kell tudnia csatlakoznia a wifihez vagy egy telefonhoz, mint a viselőjéhez, használójához.
A mesterséges intelligencia által tervezett űrhajó egyelőre nem működőképes - de ezen lehet változtatni
A mesterséges intelligencia által tervezett űrhajó egyelőre nem működőképes - de ezen lehet változtatni
Egyedül nem megy: a mérnököknek és a mesterséges intelligenciának szüksége van egymás segítségére az olyan bonyolult munkák során, mint például egy űrhajó megépítése. A 'Tud-e az AI űrhajót tervezni' kérdésre Dr. Csilling Ákos, a magyarországi Bosch csoport tudományos munkatársa kereste és mutatta be a választ a Simonyi Konferencián tartott előadásában.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.