Felnőtt emberek is közlekedhetnek már robotkutyával

2024 / 12 / 27 / Bobák Zsófia
Felnőtt emberek is közlekedhetnek már robotkutyával
Új közlekedési eszköz válhat a robotkutyákból - az új modell egy embert is elbír.

A Unitree számos robotkutya és humanoid modell fejlesztett már az évek során, de legújabb modelljük, a B2-W kiemelkedik közülük teherbírás és állóképesség tekintetében. A cég leírása szerint a meglehetősen nagy méretű, 75 kilós robotkutya "egy teljesen új intelligens faj", amit úgy terveztek meg, hogy a legkülönfélébb terepviszonyok között is stabil maradjon, és a szokásosnál nagyobb terheket tudjon cipelni nagy távolságokra. A specifikációk alapján a robot 20-25 centiméter magas lépcsőfokokon képes felsétálni, 2 méteres akadályokon tud átugrani, és akár 40 kilogrammnyi rakományt is elvisz 50 kilométer távolságra, de álló helyzetben ennél nagyobb teher, konkrétan 120 kilogrammos tárgyak megtartására is alkalmas.

A négylábú és négy keréken közlekedő robot a Unitree videójában egy különös mutatványt is demonstrál, amit nem sok robotkutya tud utánacsinálni: egy embert szállít a hátán, miközben a pályán ügyesen veszi az akadályokat. Az kérdéses ugyan, hogy a B2-W hosszabb ideig tényleg elbír-e ekkora terhet, elvégre a Unitree leírása szerint haladás közben 'több mint 40 kilogramm' a rápakolható rakomány súlya, viszont azt nem részletezik, hogy mennyivel több mint 40 kilogramm - az azonban biztos, hogy a legtöbb négylábú robotnál erősebb és ennélfogva alkalmasabb lehet rá, hogy újfajta, szórakoztató közeledési eszköz váljon belőle. A robot más impresszív adottságokkal is rendelkezik, például rendkívül flexibilis, és többféle akrobatikus mozdulat is tartozik a repertoárjába, de a cég komoly munkákra szánja: épületek ellenőrzésére, vagy éppen kutatási-mentési akciók segítésére akár nehéz terepen is.

A robot speciális képességei azonban nem kis kiadással járnak - ha valaki szeretne egyet belőle otthonra, 100 000 dollárért, vagyis 40 millió forintért szerezheti be a különleges példányt.

(Fotó: Unitree)


Fantasztikus világok rejlenek az emberi testben, amelyek igazi szupraorganizmussá tesznek minket
Fantasztikus világok rejlenek az emberi testben, amelyek igazi szupraorganizmussá tesznek minket
A kutatók szerint az emberi test valójában annál is komplexebb, mint amilyennek korábban gondolták - a sejtjei szoros együttműködésben működnek a mikrobiális sejtekkel, egy elválaszthatatlan egységet alkotva.
Van jövője az iskoláknak a mesterséges intelligencia korában? - egy rektor és két chatbot is megosztotta véleményét
Van jövője az iskoláknak a mesterséges intelligencia korában? - egy rektor és két chatbot is megosztotta véleményét
A kérdésről Gloviczki Zoltán, az Apor Vilmos Katolikus Főiskola rektora, és két mesterséges intelligencia chatbot is kifejtette véleményét.
Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!