Fejlesztés alatt álló hatodik generációs vadászgépek

Az Egyesült Királyság és Olaszország közös programja, a Tempest 2015-ben indult és 2018-ban hivatalosan bemutatásra került, elsődlegesen a brit Királyi Légierőt (RAF) szolgálja majd. A program célja, hogy a repülőgépek rendszereit új képességekkel és vezérlőkkel lássák el. A Tempest tervezői egy “viselhető pilótafülkét” kívánnak kifejleszteni: az F-35 sisakjának a mintájára a pilóták virtuális valóság sisakok segítségével kommunikálhatnának a kijelzőkkel és a vezérlőkkel. A gépről részletesebben lentebb írtunk már:

Tempest: a hatodik generációs brit lopakodógép már hasznosíthatja az ukrán háború tanulságait A Eurofighter Typhoont leváltani hivatott repülőt jövőbiztosnak tervezik, de ehhez szükség lehet mindarra, amit a mostani háborúból le lehet szűrni, mint tanulságot a légi hadviseléssel kapcsolatosan.

A repülőgép várhatóan új generációs fegyvereket fog hordozni, beleértve a hiperszonikus rakétákat, nukleáris fegyvereket, sőt irányított energialézereket. 2022-ben Japán is csatlakozott saját hatodik generációs repülőgép-programjával a Tempesthez, amely így a Global Combat Air Program (GCAP) nevet kapta.

(Kép: illusztráció a Tempestről, forrás: RAF)

Vissza a cikkhez

Ezek is érdekelhetnek
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.